Чи буде змінюватися сам бюджет

Шмигаль розповів, що уряд фактично вже його змінив, оскільки всі розвиткові програми об’єднали й перевели в резервний фонд держави, а вже з резервного фонду фінансуються всі необхідні витрати.

Читайте В уряді розповіли, якого спаду ВВП варто очікувати України

Ви питаєте, чи буде формальний секвестр бюджету? Так, працюємо над цим. Фактично на сьогодні ми вже прийняли рішення про скорочення на 107 мільярдів гривень. Зараз додатково готуємо скорочення ще на 70 мільярдів,
– ділиться Шмигаль.

Також прем'єр відмітив, що країна фактично перший місяць проживаємо у воєнному стані, тож уряд спостерігає за динамікою. "В квітні подивимось, як далі будемо змінювати бюджет", – підкреслив він.

Нагадаємо Україна перевиконала бюджет на майже 24 мільярди гривень у лютому

Бюджет у військовий час

Шмигаль поділився, що в березні виконання бюджету-2022 по доходах складе понад 70%, однак у квітні показники можуть бути гіршими. Зі слів Шмигаля, бюджет у військовий час доволі простий.

Ключова стаття видатків – це оборона країни, друга значна частина – виконання соціальних зобов’язань, підтримка людей, забезпечення продуктами харчування, товарами першої необхідності, пальним та житло-комунальними послугами. І третє – це підтримка бізнесу,
– розповів він.