Якщо не протидіяти злочинцям, кібератаки можуть завдати як фінансових, так і репутаційних втрат. Саме тому так важлива кібербезпека, головним завданням якої є захист даних користувачів та комп'ютерних систем. Відтак фахівці у цій сфері намагаються знайти рішення, як ефективно убезпечити інформацію.

Читайте також Хто стоїть за головною криптовалютою світу – біткойном

Не оминула ця проблема й криптопростір. На сьогодні існує безліч видів інтернет-шахрайства у сфері криптовалют: від фейкових бірж до різноманітних пірамід. Саме тому дуже важливо обирати надійні платформи, яким можна довіряти. Про те, як не потрапити у пастку цифрових зловмисників та захистити свої кошти, читайте далі.

Безпека понад усе

Кожен початківець, який розпочинає пошук криптобіржі, повинен бути максимально обачним насамперед через те, що натрапити на фейкову платформу можна доволі легко.

Втім знайти надійний майданчик цілком реально. Наприклад, варто звернути увагу на WhiteBIT – одну із найбільших криптобірж у Європі, яка має українське коріння. Ця платформа є цілком безпечною для користувачів.

  • Компанія регулярно проходить аудит кібербезпеки Hacken.io. До речі, WhiteBIT – один із лідерів в рейтингу сертифікації платформи CER.live, де у неї найвищий рівень кібербезпеки – AAA.
  • До 96% активів користувачів WhiteBIT зберігаються на холодних гаманцях (не підключених до інтернету), що допомагає вберегти кошти від крадіжок.
  • За допомогою WAF (Web Application Firewall) біржа протидіє хакерським атакам, ідентифікуючи та блокуючи їх.
  • Крім цього, компанія дотримується стандартів Міжнародної групи з протидії відмиванню доходів (FATF) та перевіряє активи за допомогою AML-системи.

Що таке AML

Більшість користувачів у криптосфері стикалися із правилами AML. Таку систему використовують на криптовалютних біржах, платіжних сервісах та деяких гаманцях. Останнім часом, правила та вимоги АМL стають дедалі більше поширеними у криптовалютному просторі в міру розповсюдження регуляцій.

Основними заходами AML є:

  • верифікація клієнтів за допомогою KYC (Know Your Customer);
  • перевірка фінансових операцій та виявлення підозрілих транзакцій;
  • зберігання записів про операції та персональні дані;
  • співробітництво з регуляторами;
  • обмеження підозрілих угод, як-от впровадження ліміту та заморожування коштів.

Якщо правила AML порушуються, то криптобіржа може заблокувати як вхідні, так і вихідні транзакції.

Наприклад, якщо спостерігається аномальна активність на кшталт безпричинного зростання кількості транзакцій та/або їхніх розмірів чи взаємодія з гаманцями з санкційних списків, шахрайськими адресами, гаманцями хакерів та міксерами.

Щоб уникнути блокування транзакцій, ви можете перевірити будь-яку адресу, з якою плануєте взаємодіяти, на WhiteBIT всього в пару кліків.

  • У розділі "Сервіси" у верхньому меню біржі відкрийте вкладку AML.
  • Оберіть криптовалюту, яку хочете перевірити.
  • Введіть адресу та натисніть "Перевірити".

Готово! Алгоритм перевірить адресу, що вас цікавить. Зверніть увагу на сигнали та шкалу ризику. Вони покажуть вам мітки, яких варто остерігатися, а також відсоток ризику. Коштує така послуга 1 USDT (але власники нативної монети біржі WBT щодня отримують безкоштовні перевірки).

Світ все активніше бореться з відмиванням грошей

Боротьба з відмиванням коштів є одним із пріоритетів у багатьох країнах світу.
Наприклад, у сенаті США розглядають законопроєкт, спрямований на знешкодження будь-якої підозрілої діяльності у сфері децентралізованих фінансів (DeFi).

Цей закон про національну безпеку у криптоіндустрії стосується й тих, хто контролює або пропонує застосунки для DeFi-протоколів. Відповідно до нових правил, вони будуть зобов'язані:

  • перевіряти своїх клієнтів;
  • затверджувати програми протидії відмиванню доходів;
  • повідомляти уряд про будь-яку підозрілу діяльність.

Схожу ініціативу розглядали й в Євросоюзі. Але Європарламент вже ухвалив рішення, що усі Web3-платформи повинні дотримуватися AML-законодавства. Їх зобов'язали проводити комплексну перевірку клієнтів та передавати регуляторам інформацію про підозрілі транзакції. Крім того, ввели додаткові правила:

  • заборону анонімних крипто- та банківських рахунків;
  • обмеження комерційних транзакцій на суму понад 1 000 євро для тих користувачів, які неідентифіковані;
  • створення нового центрального органа, який буде ефективно контролювати криптосектор.

Безпека у ваших руках

Купуючи авто, майбутній власник завжди перевірить його на наявність несправностей та дефектів, аби уникнути фінансових втрат. Цей підхід варто застосовувати й в інших сферах. У цифровій реальності є багато зловмисників, які можуть викрасти ваші особисті дані чи кошти. Для таких випадків у світі й створили системи, які проводять перевірки та у разі підозрілих дій блокують рахунки користувачів.

Звичайно, кожен відповідає за власну безпеку самостійно. Втім, обізнаність у сфері та вибір надійних платформ можуть врятувати ваші активи.