Весь минулий тиждень, що передував першому туру голосування на президентських виборах, долар стійко ріс до гривні. У понеділок з'явилися попередні результати першого туру, досить близькі як до даних недільних екзит-полів, так і до більш ранніх даних соціальних опитувань, зазначив у коментарі 24 каналу старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб.
Читайте також: Яким буде курс долара в Україні у наступні 5 років
Перші результати не стали шоком для учасників валютного ринку. Підтвердженням цього стала і перша реакція ринку: в понеділок у першій половині дня середній курс готівкового долара в банках знижувався приблизно на 5 копійок до рівнів суботи, а долар на міжбанку втрачав близько 10 копійок до значень минулої п'ятниці,
– уточнив експерт.
Однак, за його словами, у найближчий після виборів тиждень аналітики очікують зростання долара до гривні. На міжбанку американська валюта може торгуватися через тиждень поблизу 27,5 гривні, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 27,4-27,6 гривні.
Економіст Андрій Новак, коментуючи 24 каналу питання як залежатиме курс гривні від виборів, висловив думку, що напередодні президентських виборів влада робила все можливе і неможливе, щоб як мінімум забезпечувати стабільність курсу гривні, не допускати її девальвації.
Читайте також: Економіка і зміна президента: що буде з курсом, цінами, кредитами
Від персони новообраного президента залежатиме – який він чи вона курс обере. Нове ім'я президента означатиме ріст негативних очікувань. Тому гривня відносно долара послабшає,
– вважає Новак.
Аналітик "Альпарі" Максим Пархоменко у коментарі 24 каналу зауважив, що навіть новий президент і новий уряд зіткнуться з реальністю і будуть змушені продовжити ринкові реформи, розпочаті раніше. Тому загальний економічний і монетарний курс нашої країни буде збережений.
З високою імовірністю вже після виборів можна очікувати зниження курсу долара,
– вважає Пархоменко.
Читайте також: Курс гривні впаде до 31 грн за долар до кінця року, – аналітики Morgan Stanley
Новак нагадав – у державному бюджеті на 2019 рік зазначений курс 29,4. "Оскільки у нас половина економіки зав'язана на зовнішньоекономічних відносинах, то якщо не буде такого курсу – будуть значні недонадходження до державного бюджету від податків. Тому не виключено, що після президентських виборів гривня девальвує", – зауважив еклноміст.
А перед парламентськими виборами, вважає він, – знову демонструватимуть незначне зміцнення гривні. Це в тому числі і в інтересах новообраного президента.
Читайте також: Чи зміцниться гривня: пояснення економіста
З 11 січня 2019 року гривня почала рости. Натомість курси долара та євро демонструють майже постійне падіння.
29 березня згідно з офіційними даними НБУ, вартість як американської, так і європейської валют дещо зросла. Ціна американського долара – до 27,25 гривні (на 17 копійок більше, ніж попереднього банківського дня), ціна євро зросла на 8 копійок, до 30,57 гривні.