Глава МЗС України Кулеба заявив, що президент Володимир Зеленський приділяв дуже багато уваги цьому питанню. Мовиться про публічну та непублічну дипломатію. Відповідну заяву міністр зробив в ефірі телемарафону "Єдині новини", повідомляє 24 канал.

Зауважте Ембарго – це ядерна бомба на економіку Росії, – член Ради Нацбанку

МЗС активно працювало з Євросоюзом. Наразі досягнуто вагомого результату. У ЄС вже вирішують, як саме запровадити ембарго, а не дискутують, чи взагалі доцільно це робити.

Кулеба наголосив: він переконаний, що нафтове ембарго – буде. Наразі обговорюють питання відтермінування ембарго для декількох країн. За словами глави МЗС, їхня кількість варіюється між однією та трьома. Ці держави мають критичну залежність від російської нафти.

Україна виступає проти подібних відстрочок, тому що не може бути ембарго різних швидкостей. Ці вже не купують, а цим ще можна купувати,
– заявив глава МЗС.

Він зауважив, що наразі через це питання у Євросоюзі битва "йде не на життя, а на смерть". Кулеба наголосив, що найбільше опирається Угорщина. Країна вимагає, аби коли усім заборонять, їй можна було б й надалі купувати російську нафту.

Тим часом Чехія має непросту ситуацію. Однак намагається знайти рішення.

Кулеба застеріг країни, які підтримують добрі взаємини з Росією.

Глава МЗС України заявив: країни, які не хочуть розривати зв'язки з Росією, виконують роль троянського коня. Водночас історія розсудить всіх. Кулеба запевнив, що "той, хто думає, що зараз на правильному боці історії, той переконається – це не так".

Важливо – прогноз експерта щодо ситуації з пальним: дивіться відео