Ринок зараз збалансований

Як розповіла 24 Каналу Анна Золотько, директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку, готівковий курс протягом минулого тижня не виходив за межі дуже вузького коридору 37,6 – 37,8 гривні.

Читайте також Усе залежить від міжнародної допомоги: що буде з доларом у червні

Такий хід подій свідчить про високий ступінь збалансованості ринку. А сильним стабілізаційним фактором на ринку залишається розширений ліміт на продаж готівкової валюти населенню, який НБУ запровадив в середині квітня.

Анна Золотько

Директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку

Щоправда, подальше зміцнення готівкового курсу гривні, на який сподівався ринок, майже зупинилося. Одним з ключових драйверів зниження готівкового курсу наразі виступає великий системний держбанк, в якого, вочевидь, є можливість забезпечити повне завантаження дозволеного ліміту продажу готівкової валюти населенню.

Яким буде долар цього тижня

За словами банкірки, статистика НБУ щодо операцій населення з іноземною валютою свідчить про доволі високу збалансованість ринку: негативне сальдо операцій купівлі-продажу скоротилося до 8 мільйонів доларів на день.

Іншими словами, загальна ситуація спонукає стабілізацію курсу і не дає можливості спекулятивно налаштованим учасникам ринку розхитати курс хоча б в обмеженому діапазоні,
– додає Золотько.

Загалом, на думку експертки, готівковий курс продовжить рухатися в бік офіційного, проте динаміка цього процесу буде дуже незначною.

Курс долара 15 травня

  • Курс долара у банках: валюту можна продати в середньому за 37,40 гривні (без змін проти 12 травня), а купити за 37,80 гривні (-2 копійки).
  • В обмінниках: купують долар США в середньому за 37,50 гривні (без змін), а продають – за 37,81 гривні (+2 копійки).
  • На чорному ринку: купівля долара в середньому на рівні 37,65 гривні (без змін), а продаж – 37,73 гривні (-1 копійка).