Що найбільше вплине на курс

У коментарі 24 Каналу банкір Тарас Лєсовий зазначив, що завдяки допомозі від США питання бюджету на поточний рік закрите. Саме це сприятиме подальшому розвитку економіки країни.

Читайте також Чому на пенсійній картці порожньо: у Кабміні зробили важливу заяву

Тарас Лєсовий

Начальник департаменту казначейства Глобус Банку

Головний меседж валютного ринку у травні, а особливо в післявеликодній період: з 6 по 12 травня – більш розкута поведінка регулятора, що виявиться в частих коливаннях та більшій гнучкості в обсягах валютних інтервенцій зі збереженням загальної формули ринку.

Лєсовий відзначив, що нарешті регулятор займеться реалізацією глобальної стратегії лібералізації. Тож закони ринку поволі почнуть домінувати, а режим керованої гнучкості може бути дещо послаблено. Банкір наголосив, що прогнозувати ситуацію у валютному секторі щоденно стане вкрай важко. Проте тижневі показники коливань будуть стабільними та досить прогнозованими.

Зрозуміло, що будь-які зміни курсів на міжбанку миттєво відобразяться й на готівковому ринку. При цьому, як це було з другої половини квітня, курсові коридори для безготівкового і готівкового ринків будуть майже тотожними,
– зазначає Лєсовий.

Яким буде курс з 6 по 12 травня

На цьому тижні відбудеться подолання психологічного порогу курсу долара. Тобто, за основу братиметься найнижчий показник – 39 гривень за долар.

З 6 по 12 травня коридори валютних коливань на міжбанку сягне 39 – 41 гривень за долар та 41 – 43 гривні за євро. На готівковому ринку цей показник буде 39 – 41 гривень за долар та 41 – 43,5 гривні за євро.

Інші ознаки валютного ринку на наступному тижні будуть такі:

  • Щоденні курсові коливання: міжбанк – до 0,2 – 0,3 гривні, комбанки – до 0,3 – 0,5 гривні, обмінні пункти – до 0,5 гривні.
  • Різниця між курсами купівлі та продажу: міжбанк – до 0,05 гривні за долар, до 0,1 гривні за євро, комерційні банки – до 0,5 – 0,6 гривні за долар, до 0,8 – 1 гривні за євро, обмінні пункти – до 0,6 – 1 гривні за долар, до 1 – 1,3 гривні за євро.
  • Середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку: 0,5 – 0,7 гривні.
  • Середні курсові відхилення протягом тижня: до 1,5 – 2% від стартового курсу тижня.