Реакція Єврокомісії на протести польських перевізників

Тривають тристоронні переговори між Україною, Польщею та ЄК відносно страйку польських далекобійників. Речник Єврокомісії з питань транспорту Адальберт Янц розповів кореспондентці 24 Каналу в Брюсселі, що ця зустріч відбулася не на політичному рівні, а отже, її деталі поки не можуть афішуватися.

Читайте також Зміцнення енергетичної безпеки України: скільки мільйонів залучив Нафтогаз

Адальберт Янц

Речник Єврокомісії з питань транспорту

Комісія залишається в контакті з польською, а також з українською владою, щоб сприяти їхнім контактам і дискусіям. Вчора відбулася зустріч. Це була зустріч не на політичному рівні, і я не можу вдаватися в подробиці всіх контактів, які відбулися. Я хотів би нагадати, що нашою метою залишається те, щоб польська та українська влада працювали разом для того, щоб прийти до рішень. Ми також розглядаємо будь-які можливі практичні рішення, які можуть бути прийняті владою в найближчому майбутньому, щоб відповісти на питання, підняті протестувальниками, і на результати цих дій, на ситуацію на кордоні.

Янц наголошує, що Єврокомісія сприятиме мирному врегулюванню конфлікту. Головним він назвав пошук рішення, яке буде влаштовувати обидві сторони.

Ми також розглядаємо будь-які можливі практичні рішення, які можуть бути прийняті владою в найближчому майбутньому, щоб відповісти на питання протестувальників, на результати їхніх дій та на ситуацію на кордоні,
– підсумував Янц.

Як розвивається ситуація на україно-польському кордоні:

  • 23 листопада польські перевізники заблокували ще один пункт пропуску: "Медика – Шегині". Зараз протестувальники погрожують посилити блокаду.
  • Збитки української економіки через блокаду становлять 400 мільйонів доларів.
  • Причиною блокади стала надмірна, на думку польських перевізників, лібералізація міжнародних перевезень між ЄС та Україною.
  • Українська та польська сторони готують взаємні судові позови відносно збитків, отриманих за час страйку.
  • За час блокади у черзі загинуло декілька українських водіїв.

Словаччина вирішила заблокувати кордон з Україною

Словаки вирішили підтримати польських колег і також заблокували пункт пропуску на україно-словацькому кордоні у пункті Вишнє Нємецьке. За словами тамтешніх протестувальників, вони також проти спрощення системи перевезень між Україною та ЄС.

Щобільше, перевізники Словаччини погрожують Брюсселю заблокувати кордон з Україною повністю, якщо не будуть виконані їхні вимоги. Поки що домовленостей досягнути не вдалося.