Чи зросте тариф зараз

Міністр енергетики Герман Галущенко у ефірі телемарафону заявив, що зараз українцям не варто чекати зростання тарифу за електроенергію до 6 гривень, передає 24 Канал. За його словами, у цьому немає потреби.

Читайте також Комуналка в Україні суттєво подорожчала: на які послуги ціни зросли найбільше

Герман Галущенко

Міністр енергетики України

Це просто якесь вкидання. Він нічим не обґрунтований. Але, дійсно, до кінця опалювального сезону тариф не зміниться, тому що є постанова, яка діє до 1 травня.

Галущенко наголошує, що уже у квітні уряд оцінюватиме поточну ситуацію у енергетичному секторі. Саме тоді може бути прийняте рішення про збільшення тарифів.

НКРЕКП також не рухається в цьому напрямку. Відповідно, на сьогоднішній день на столі жодних проєктів рішень немає. Тобто дати підвищення точно немає,
– наголошує Галущенко.

Чому імовірне підвищення тарифів

Маємо розуміти, що значна частина української енергосистеми пошкоджена. До того ж Білий дім ще торік розмістив публічний лист з переліком реформ, який має виконати Україна, аби надалі отримувати військову та фінансову підтримку США.

Однією з основних вимог є лібералізація тарифів на природний газ та електроенергію. Йдеться як про побутових споживачів, так і комунальні підприємства. На введення вказаних реформ, Україна має 12 місяців, тобто час до вересня 2024 року.