На які овочі виросте ціна

Ростиме вартість помідорів та огірків. Ціна на них почала рости ще на початку весни через збільшення попиту. За прогнозами аналітика Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Павла Мартишева, ці продукти дорожчатимуть до початку літа і вже тоді підуть на спад.

Актуально Не лише зерно, а й вино, м'ясо та яйця: Польща розблокувала транзит продукції з України

Також росте ціна на цибулю. Експерти з EastFruit розповіли, що цей овоч дорожчає з особливою швидкістю та продовжуватиме цю тенденцію до появи свіжої продукції нового врожаю.

Станом на 20 квітня українські фермери просили за цибулю 38 – 45 гривень за кілограм, це на 10% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Чому овочі дорожчають

В першу чергу таке зростання цін зумовлене окупацією Херсонщини, де ці овочі вирощувалися.

Ми будемо чекати сезону. У нас сезон все-таки буде пізнім, тому що Херсонська область все ще залишається в зоні бойових дій, а тепличні овочі не будуть продаватися дешево через те, що дорога електроенергія та газ. Нема сенсу продавати дешево овочі,
– пояснив Мартишев.

Читайте також: Ціни на цибулю ростуть: що не дає продукту подешевшати

Помідори та огірки дорожчають через збільшення попиту та дефіцитом цих овочів серед тепличної продукції. Цибуля “росте”, через сезонне виснаження запасів та активні закупівлі від компаній-оптовиків.

Експорт української агропродукції зріс

  • Експорт української агропродукції зріс на 5% за січень – березень 2022 року проти аналогічного періоду цьогоріч. Україна отримала 6,74 мільярда доларів.
  • Ситуація з прибутком від експорту агропродукції нині така: Європейського Союзу – 3,67 мільярда доларів, країн Азії – 2,45 мільярда доларів, Африки – 345 мільйонів доларів, СНД – 155 мільйонів доларів.
  • В основному Україна продає таку продукцію: зернові культури, олії та жири, насіння та плоди олійних, залишки переробної промисловості, м’ясо та субпродукти.