Відповідну заяву він зробив під час спільного брифінгу з міністром енергетики Олексієм Оржелем щодо газових домовленостей щодо транзиту з Росією.

Важливо! Україна та Росія підпишуть новий газовий контракт на 5 років з можливістю пролонгації, – Оржель

Особливості нової газової угоди між Україною та Росією:

  • Водночас ця структура контрактів передбачатиме, що буде угода між "Газпромом" і "Нафтогазом" щодо організації транспортування.
  • Потім буде відповідна угода між "Нафтогазом" і відокремленим оператором ГТС на транспортування газу.

За європейськими правилами, ця транспортна угода є стандартною, тобто вона є стандартною для всіх учасників ринку. Це було суттєвим обмеженням для того, щоб укласти пряму угоду між "Газпромом" і відокремленим оператором ГТС. Тому і було задіяно цю структуру контрактів, але не одного контракту, коли є контракт між "Нафтогазом" і "Газпромом", а також контракт з оператором,
– пояснив Вітренко.

Він додав, європейські правила також передбачають відповідні аукціони або, по-простому, потужності мають бути запропонованими всім зацікавленим користувачам у системі.

"Це буде зроблено. У цьому протоколі зазначено лише гарантовані обсяги на довгостроковий період, але водночас всі учасники ринку зможуть бронювати додаткові, які будуть пропонувати, зокрема, й через систему аукціонів. І таким чином, українська ГТС має бути завантаженою ще більше, ніж передбачає це протокол", – підсумував керівник "Нафтогазу".

До теми! Тариф на транзит російського газу через Україну збільшать

Під час цього ж брифінгу міністр енергетики Олексій Оржель додав, що новий газовий контракт передбачає перегляд позиції щодо майбутніх арбітражів. Крім того, одним із пунктів домовленостей між Москвою та Києвом щодо транзиту газу є виплата боргу за Стокгольмським арбітражем. Крім того, у новому протоколі про продовження транзиту газу до Європи немає жодної згадки про прямі поставки газу з Росії до України.