Про це повідомив генеральний директор бюджетного департаменту Єврокомісії Герт-Ян Купман на спільній події ЦЕС та Bruegel 26 жовтня.

Актуально Росія зазнає невдачі на полі бою проти України, – Столтенберг

Перший транш, який перерахують в листопаді, становитиме 2,5 мільярда євро. В грудні очікується ще пів мільярда допомоги.

За словами Купмана, в Єврокомісії вже планують фінансування України на наступний рік. Зокрема, шукають можливість виділити 18 млрд євро (по 1,5 мільярда щомісяця). Це покрило б майже 50% фінансових потреб України, про які оголошувало Міністерство фінансів.

Також гендиректор бюджетного департаменту ЄК зазначив, що прискорення фінансової підтримки є важливим пріоритетом, адже "відверто кажучи початок був заповільним".

Більша частина допомоги буде надаватися у вигляді кредитів. Існує думка, що грантова допомога краща. Однак, варто підкреслити, що ми розглядаємо кредити лише з дуже довгим терміном погашення та тривалим пільговим періодом, — наголосив Герт-Ян Купман.

За даними IFW, з початку конфлікту Україна отримала від ЄС 29,16 мільярда євро. Загалом міжнародні партнери виділили 81,5 мільярда євро допомоги.

Необхідна допомога у 2023 році

  • Загалом дефіцит держбюджету у 2023 році очікується на рівні 3-4 мільярдів доларів на місяць. Тобто, якщо партнери нададуть Україні принаймні 38 мільярдів доларів, друкувати гроші Нацбанку не доведеться.
  • Володимир Зеленський повідомив, що Україні терміново потрібні 17 мільярдів доларів на відновлення лікарень, шкіл, транспортної й енергетичної інфраструктури у рамках плану першочергової відбудови.
  • За словами голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, у 2023 році Європейський Союз планує виділяти на підтримку України 1,5 мільярда євро щомісяця, що за рік складе 18 мільярдів євро.