Про це повідомили в Національному екологічному центрі України.
У повідомленні наголошується, що переведення ТЕЦ з газу на вугілля у зв'язку з високими цінами на російське блакитне паливо не є раціональним вирішенням цієї проблеми.
Екологи відзначають, що це призведе до негативних наслідків: забруднення міського повітря сажею, чадним газом, іншими викидами. На думку фахівців, для переходу ТЕЦ на вугілля необхідні додаткові інвестиції в установку очисних споруд та переобладнання котелень.
Крім того, екологи зазначають, що в результаті збільшення обсягів використання вугілля загостряться екологічні проблеми регіонів: збільшиться кількість териконів, можливі підтоплення ґрунтовими водами житлових будинків і комунікацій, забруднення річок і ґрунтових вод.
Також експерти зазначають, що Україна в разі збільшення використання обсягів вугілля порушить міжнародні домовленості щодо зменшення викидів парникових газів.
Екологи відзначають, що приклади одиничних відремонтованих та утеплених будинків свідчать про те, що тільки ці заходи знижують споживання тепла і газу на 50%. В комплексі з ремонтом теплотрас і модернізацією котелень цей показник може становити 70-80%.
Нагадаємо, міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що Україна подала заявку на закупівлю в 2012 році 27 мільярдів кубометрів російського газу і компенсуватиме потреби у цьому енергоносії за рахунок власних енергоресурсів, зокрема, вугілля.
Така ініціатива вже викликала невдоволення, зокрема, в Донецьку. На переконання мера міста Олександра Лук'янченка, якщо всі 293 міські котельні перевести на вугілля, атмосфера буде як з трьома металургійними заводами.