Другий після Польщі

Попри початок повномасштабного вторгнення минулого року український IT-сектор виріс на 5,8%. А за даними українсько-польської конференції з питань розвитку співпраці у сферах IT, фінтех та ICT він став другим в Центральній та Східній Європі за рівнем розвитку після Польщі.

Читайте також Кандидатів у 8,5 раза більше, ніж вакансій: чи можливо зараз ввійти в ІТ

Ці компанії можуть бути цікавим активом для інвестицій польських компаній, понад половина українських IT-компаній зацікавлена у просуванні на глобальні ринки,
– каже Ростислав Дюк, голова Української асоціації фінтех та інноваційних компаній.

Як українські та польські ІТ-бізнеси можуть співпрацювати

За словами Ростислава Дюка, серед ключових напрямів співпраці є трансформація та цифровізація пріоритетних секторів. Також, йдеться про створення нової інфраструктури.

До слова, у процесі відновлення фінтех може відіграти роль драйвера завдяки розробці краудфандингових платформ, акселераторам, платформам доступу до фінансів.

  • Як повідомляють в асоціації IT-Ukraine, оцінка місткості української Tech Ecosystem value у 2022 оці сягнула 23,3 мільярда євро. У той час польська – 36,8 мільярда євро.
  • Згідно зі статистикою НБУ, українська ІТ-індустрія закрила минулий рік із рекордним показником експорту – 7,34 мільярда доларів.
  • Станом на квітень найпопулярнішими вакансіями в IT були Quality Control, WebUI, Net, Test Automation, Java, Ruby, DevOps, Python, C++. Про це у коментарі 24 Каналу розповіла Анастасія Фролова, регіональна менеджерка SoftServe.