До кінця року за рекомендацією президента передати на приватизацію планують 500 держпідприємств. 339 передали вже, решту – передадуть згодом. Про це на пресконференції повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Читайте також: Милованов розповів про великі звільнення на держпідприємствах

Це означає, що державних підприємств, активів в управлінні міністрів та політиків стає менше, все більше підприємств переходить в управління менеджерів. Вони мають підготувати підприємства до продажу через систему Prozorro та реалізувати ефективному власнику,
– зазначив прем’єр-міністр.

Про те, що всі ці держпідприємства перебувають у критичному фінансовому стані, написав у фейсбуці міністр економіки Тимофій Милованов. За його словами, серед цих 339 підприємств немає стратегічних, жодне не виконує унікальну сервісну функцію.

Але для ефективної роботи вони мають бути передані у приватний сектор. Для нас важливо залучити інвестиції для розвитку цих підприємств та зберегти робочі місця для людей,
– додав Милованов.

За його словами, список держпідприємств буде опублікований найближчими днями після офіційних процедур.

Про передумови приватизації держпідприємств

  • Загалом у державній власності в Україні перебуває понад 3500 підприємств. Приблизно 1300 з них – збиткові.
  • 2 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про скасування переліку заборонених для приватизації підприємств.
  • Згодом Володимир Зеленський доручив Міністерству економіки розпочати підготовку до масштабної приватизації. Відповідно до неї до 31 грудня заплановано передати на приватизацію 500 держпідприємств.