Про появу агентства та його можливості розповів у телеграмі прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
Дізнайтесь більше: Зовнішній борг країни: що це таке і кому винні українці
Очікуємо, що Боргове агентство буде максимально оперативно та ефективно застосовувати інструменти для управління державним боргом,
– написав Гончарук.
За його словами, за 2019 рік Україна зекономила приблизно 19 мільярдів гривень видатків з обслуговування державного боргу. Це забезпечила успішна реалізація Мінфіном Середньострокової стратегії управління держборгом.
Однак після створення агентства уряд очікує на ще кращі результати.
Прем’єр також додав, що Боргове агентство є умовою виконання Плану дій уряду зі скорочення витрат платників податків на обслуговування боргів. Така модель успішно працює за кордоном, зокрема в Австрії, Бельгії, Нідерландах, Німеччині та Швеції.
Зверніть увагу! Станом на початок 2020 року державний борг зменшився на 170,2 мільярда гривень, до рівня 1 998,3 мільярда гривень.Та склав 50% від валового внутрішнього продукту.
Державний борг / Інфографіка 24 канал
Що таке держборг? Це сума непогашених позик, які країна брала у борг для певних цілей. Наприклад, для фінансування дефіциту бюджету, невиплачених відсотків за обслуговування позик, а також наданих гарантій за зобов'язаннями інших державних структур. Державний борг складається з заборгованості центрального уряду, регіональних та місцевих органів влади, а також боргів усіх корпорацій з державною участю.