Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Читайте також: "Приватбанк" програв справу на півтора мільйони каналу 1+1
Зазначається, що такий крок було здійснено за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Також у Нацбанку нагадали, що у квітні 2016 року відповідно до вимог статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність" ПАТ "Банк "Юнісон" було віднесено до категорії неплатоспроможних, а до фінустанови введено тимчасову адміністрацію.
Тоді підкреслювалось, що банк не надав регулятору інформації на підтвердження прозорості структури власності.
"Так, станом на 1 січня 2014 року акціонерами банку були дві юридичні особи, зареєстровані в Ліхтенштейні: компанія IDP Capital LTD – 82,5% акцій банку та компанія MCHL Finance LTD – 17,5% акцій банку. Інформація про акціонерів цих компаній банком не розкривалася з огляду на те, що учасниками кожної з них було більше 10 осіб, жодна з яких не володіла часткою 10% або більше. У листопаді 2014 року структура власності банку змінилась і його акціонерами стали 11 юридичних осіб. Інформація про нових акціонерів банку та їхні структури власності було розкрито банком Національному банку України лише після набрання чинності у березні 2015 року Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов’язаних із банком осіб". У 2016 році акціонерами ПАТ "Банк "Юнісон" були 11 компаній, зареєстрованих у Республіці Кіпр, жодна з яких не володіє часткою 10% або більше статутного капіталу банку. У кожній компанії був один кінцевий бенефіціарний власник – фізична особа. Деякі з цих фізичних осіб у свій час були або є зараз членами наглядової ради ПАТ "Банк "Юнісон", – зазначали свого часу в українському центральному банку.
Читайте також: Справа Клименка: партнери екс-міністра пішли на співпрацю зі слідством
Додамо, що після введення тимчасової адмністрації власники банку "Юнісон" заявили про рейдерство з боку держави, пише "Гордон".
ЗМІ пов'язуються фінустанову з бізнес-групою Олександра Клименка, колишнього міністра доходів і зборів в уряді Миколи Азарова.
Нагадаємо, на початку травня припинив фінансову діяльність український "ДіВі банк" (DV BANK).