Необхідна сума наразі становить 411 мільярдів доларів, що на 62 мільярди більше за попередній прогноз.

Цікаво Долар повернеться до 39 гривень: коли чекати на стрибок курсу

Світовий банк збільшив свою оцінку того, скільки Україні знадобиться для свого відновлення та реконструкції, виходячи з збитків, завданих протягом першого року вторгнення Росії.

Нова цифра, за спільною оцінкою банку, уряду України, Європейської комісії та ООН, більша за прогнозований ВВП України на 2022 рік у 2,6 раза.

Оцінка також показала, що вторгнення підштовхнуло 7,1 мільйона людей до бідності та повернуло назад 15-річний прогрес розвитку.

Це протверезна цифра, яка показує масштаби руйнувань і постійну потребу в міжнародній підтримці,
— сказала Анна Б’єрде, віцепрезидент Світового банку з Європи та Центральної Азії.

За даними Світового банку, збитки не зросли настільки, як можна було очікувати після перших трьох місяців через кілька факторів:

  • Найінтенсивніші конфлікти, які залишаються обмеженими територіями, які вже зазнали значної шкоди;
  • деякі потреби країни вже задоволені урядом разом із міжнародною підтримкою;
  • уряд здатний підтримувати потік основних послуг.

У рамках оцінки Світовий банк кількісно оцінив пряму фізичну шкоду інфраструктурі та будівлям, а також вплив на життя та засоби до існування людей.

Що відомо про відбудову України

  • Міністерка фінансів Польщі Магдалена Ржечковська заявила, що має ідею створити новий фонд для допомоги для України. Гроші з нього підуть на те, що потрібно зараз – це реконструкція мостів, інфраструктури для збереження економіки. Але також фонд буде працювати для відновлення України у майбутньому

  • Також буде створено робочу групу із залучення чеських компаній до відновлення України. Про це домовилась Міністерка економіки України Юлія Свириденко й міністр промисловості й торгівлі Чехії Йозеф Сікела.