Як і хто обмежує споживання

Як повідомляється, диспетчерський центр Укренерго визначає, скільки черг треба включити одночасно у всіх регіонах, щоб компенсувати дефіцит енергії в системі. Це потрібно для запобігання масштабних аварійних ситуацій, тому центр повинен забезпечити баланс між рівнем споживання та наявною енергією в системі.

Читайте також: ДТЕК інформує: дві підстанції на території "Охматдиту" повністю зруйновані

Знаючи обсяг дефіциту, Укренерго визначає кількість споживачів, які повинні бути відключені обленерго в кожному регіоні одночасно. Обленерго також встановлює тривалість кожної черги та визначає, коли саме відключати групу споживачів, щоб перейти до наступної черги.

Що таке дефіцит?

Дефіцит – це нестача електроенергії в системі, коли рівень споживання значно перевищує обсяг виробленої українськими станціями електроенергії та імпортованої з ЄС. Також зростання споживання електроенергії через літню спеку впливає на дефіцит потужності в системі.

Як зрозуміти, скільки не буде світла

Протягом доби обленерго відповідальні за розподіл навантаження і формування графіків відключень для кожного регіону. Коли обленерго застосовують одну чергу графіків відключень, це означає, що обмеження триває 4 години щодня.

Якщо застосовуються дві черги, то обмеження триває 8 годин щодня. При трьох чергах обмеження становлять 12 годин на добу, а при чотирьох чергах – перевищують 12 годин.

Чому обмежують споживання?

Основна причина використання графіків погодинних відключень полягає в руйнівних наслідках російських атак на енергетику України. Втрати української енергосистеми перевищують 9 гігаватів потужності.