Зміна курсу гривні протягом тижня

Експерт Данилишин зауважує, що курс гривні міжбанку за тиждень майже не змінився. На відсутність змін вплинула пропозиція іноземної валюти з боку клієнтів міжбанків.

Читайте також Загроза дефолту та безробіття: як третій локдаун може вплинути на українську економіку

Пропозиція іноземної валюти з боку клієнтів банків на МВРУ (міжбанк 24 канал) упродовж минулого тижня була на 30 мільйонів доларів у середньому за день нижчою від пропозиції, закриваючись в основному за рахунок валютної позиції банків,
– зазначив Данилишин.

Обсяг іноземної валюти на ринку

У той самий час на готівковому валютному ринку обсяг чистої пропозиції іноземної валюти зріс у порівнянні з минулим тижнем. В результаті росту обсяг купівлі іноземної валюти банками з початку березня місяця збільшився на 53 мільйони доларів. Данилишин зауважує, що таким чином вдалось практично компенсувати чистий продаж валюти з початку року.

Інші сфери економіки

У своєму пресдайджесті експерт Данилишин зокрема висловив власну думку з приводу економічної ситуації в Україні загалом. Зокрема, звернув увагу на:

  • Спад реального ВВП України, нагадаємо, що 22 березня Держстат оприлюднив звіт за 2020 рік, а 23 березня Мінфін дав власний коментар, щодо спаду ВВП на 4%. Данилишин зауважив, що скорочення виробництва продукції тваринництва може вплинути на ріст цін, але одразу ж додав, що це буде, на його думку, лише тимчасово.
  • Сферу бюджету. Зокрема, що подальше зволікання із виконанням плану державних запозичень на рік може змусити Мінфін до підвищення ставок, що збільшить вартість обслуговування державного боргу.
  • Фінансову сферу, зауваживши, не дивлячись на зменшення прибутку банківської сфери більше як удвічі, рентабельність капіталу банків залишається досить високою у порівнянні з іншими країнами – понад 18%, а його адекватність – перевищує 22%.

Хто такий Богдан Данилишин

Богдан Данилишин – український державний та політичний діяч і економічний експерт. Пана Данилишина було призначено членом Національного банку України у 2016 році. Нині експерт є головою Ради Національного банку, а також займається викладацькою діяльністю у КНЕУ імені Вадима Гетьмана.