Відповідні його слова передає прес-служба очолюваного ним відомства.
Читайте також: Коли нарешті запрацює Hyperloop в Україні: Омелян оприлюднив терміни
"Треба розуміти чітко, що Hyperloop – це довгий проект і це великий виклик як для самої країни, так і для бізнесу. Але я хочу, щоб Україна була високотехнічною нацією, щоб ми не просто добували руду, а створювали сучасний продукт. Я завжди кажу, що iPhone коштує дорожче, аніж тонна зерна, і нам треба виготовляти iPhone’и та сучасні технічні рішення для країни", – наголосив посадовець.
За його словами, проект Hyperloop в Україні набирає обертів.
Нещодавно Hyperloop Transportation Technologies за підтримки декількох урядів, зокрема й України, підписала угоду з компанією TÜV SÜD, яка займається сертифікацією цього продукту. До кінця цього року, як і обіцяли, НАН України опублікує свій науковий висновок. Той проект висновку, з яким я ознайомився, – позитивний, тобто технологія має право на життя та я сподіваюсь, що її українські компанії успішно реалізують в Україні, щоб ми створювали продукт, який є унікальним у світі,
– переконує міністр.
Водночас Омелян зауважив, що Україна – це держава, в якій будувалися та будуються авіалайнери, яка запускає ракети в космос, відтак тут (будівництво Hyperloop в Україні – 24 канал) нічого складного немає.
Нагадаємо, на початку червня Міністерство інфраструктури України підписало меморандум з компанією Hyperloop Transportation Technologies щодо впровадження технології Hyperloop в Україні.
Що таке Hyperloop? Це надшвидкісна транспортна система. У ній пасажири пересуватимуться у спеціальних капсулах у вакуумній трубі. Швидкість руху – до 1200 кілометрів за годину. Концепцію Hyperloop опублікував Ілон Маск у серпні 2013 року. Для реалізації цього проекту у 2014 році засновано компанію Hyperloop One. У травні 2016 року Hyperloop One запустила конкурс Hyperloop One Global Challenge на проекти майбутніх маршрутів вакуумного потяга. У півфіналі було розглянуто 35 маршрутів. 14 вересня 2016 року Hyperloop One оприлюднила список з десяти маршрутів, де в перспективі можуть з'явитися високошвидкісні вакуумні траси. Десять запланованих маршрутів розміщено у 5 країнах: США, Канада, Мексика, Велика Британія та Індія. 11 травня 2016 року у пустелі штату Невада провели перше успішне випробування Hyperloop.
- 15 трав 2018У Дніпрі обрали місце для будівництва тестового майданчика Hyperloop