Чи вплинуть події на фронті на долар

Експерт Данило Монін у коментарі 24 Каналу розповів, що теперішня ситуація на фронті навряд чи змінить настрої щодо купівлі валюти.

Читайте також Долар помітно виріс в ціні: де найбільше подорожчала валюта

Монін додає, що в останні місяці настрої й так були песимістичні. Водночас, на його погляд, оптимізму до цієї ситуації додає 4-річна програма підтримки України від Євросоюзу, а також вже 3 укладені договори про безпеку.

Данило Монін

Економічний експерт

Щобільше, НБУ фіксує в лютому рекордно низький рівень продажу на міжбанку, де за 3 тижні лютого було продано всього 800 мільйонів доларів. У січні продали 2,5 мільярда, а у грудні ще більше.

Яким буде курс навесні

Як розповідає Монін, у березні очікуються гроші від Євросоюзу та від МВФ, які сприятимуть поліпшенню платіжного балансу. Крім того, НБУ показав, що готовий зменшувати міжнародні резерви на 2 мільярди доларів на місяць.

Швидше за все є надія, що американці теж визначатимуться за березень з підтримкою України й тому бачиться швидше курс близько 38 гривень на весну,
– зауважує Монін.

Йдеться про те, що особливих змін з курсом не очікується. Однак, зауважує експерт, для бюджету все ж вигідніший вищий курс.

Чи варто купувати валюту зараз

Крім того, Данило Монін каже, що зараз варто купувати валюту, якщо є можливість. Адже якщо США надішлють Україні фінансову допомогу, то курс до кінця року може з великою ймовірністю утримуватися на рівні 38 гривень.