Європейська комісія надіслала національним урядам переглянуту пропозицію, яка дозволить постачання нафти через цей гігантський нафтопровід. Він є основним джерелом імпорту для Угорщини.
До теми В руках України є потужний важіль впливу на Угорщину – нафтопровід "Дружба", – Зеркаль
ЄС може відтермінувати обмеження на імпорт нафти трубою "Дружба"
Євросоюз може відтермінувати обмеження на постачання нафти через нафтопровід "Дружба", щоб задовольнити Угорщину. Країни-члени поступово припинятимуть імпорт морської нафти протягом 6 місяців, а нафтопродуктів – протягом 8 місяців
Угорщина виступає проти 6 пакету санкцій ЄС проти Росії, адже він включає ембарго на нафту. Ця пропозиція дасть країні більше часу на пошук технічного рішення, яке задовольнить її потреби в цьому енергоресурсі. Це також розв'яже проблеми інших країн, які не мають виходу до моря, зокрема Словаччини та Чехії.
Згідно з переглянутим проєктом, Болгарія отримає перехідний період до червня або грудня 2024 року, а Хорватія може отримати звільнення від імпорту вакуумного газойлю. Окрім цього, Європейська комісія запропонувала обмежити реекспорт російської нафти, яку постачають нафтопроводом в інші країни-члени або треті країни. Також, ймовірно, обмежать сферу дії положення щодо послуг, пов'язаних з перевезенням нафти до третіх країн.
Посли ЄС повинні зустрітися 29 травня, щоб обговорити переглянутий пакет санкцій проти країни-агресорки. Деякі країни-члени наполягають на його узгодженні до того, як лідери Євросоюзу 30 травня зустрінуться в Брюсселі, щоб обговорити війну в Україні.
Пакет санкцій вимагає підтримки всіх держав-членів. Кілька країн раніше виступали проти розрізнення морського і трубопровідного імпорту, адже такий поділ є несправедливим, позаяк непропорційно вплине на їхні поставки.
Буде цікаво – російські депутати влаштували бунт і вимагають, щоб Путін припинив війну: відео