До редакції програми "ЦРУ" з різних куточків України почали надходити листи зі скаргами на те, що з них просто-таки здирають гроші фактично ні за що.
Читайте також: Махінації, підробки та сумнівні нотаріуси: про обурливі схеми захоплення майна у столиці
Мешканка однієї зі столичних квартир написала, що кожен місяць вона з сусідами отримує рахунок за опалення місць загального користування сумою від 1500 до 2500 гривень на квартиру. І це плюс до показань квартирних лічильників.
Місця загального користування – це по факту коридори, сходи та балкони. Тож, навряд чи їх площа може перевищувати 10% від метражу самих квартир. Відтак з'являється цілком логічне запитання: звідки беруться такі космічні цифри в рахунках?
З платіжок мешканців будинку на лівому березі столиці можна зробити висновок, що їх будинок – справжній енергетичний вампір. Адже на опалення коридорів та сходів тут начебто іде у три рази більше тепла, ніж на зігрів усіх квартир разом узятих.
Рахунки за опалення у місцях загального користування
У новобудові підвал та коридори в ідеальному стані, але тепло все ж таки десь "губиться", адже в під'їзді батареї холодні. Виходить батареї холодні, але за опалення навіть холодних коридорів мешканцям все одно доводиться платити.
Ми порахували, яку максимальну здібність тепла можуть віддати наші радіатори. Сума, виставлена в платіжках у п'ять разів перевищує максимальну потужність, які радіатори можуть віддати,
– наголосив мешканець.
Усі платіжки за опалення 99% мешканців столиці формують у КП "Київтеплоенерго". Те саме КП, що спеціально створили при КМДА, аби взяти на баланс тепломережі при розлученні із ДТЕКівським "Київенерго". Зрештою, у "Київтеплоенерго" очевидні парадокси із нарахуваннями вважають за цілковиту норму.
Директор підрозділу енергозбуту КП "Київтеплоенерго" Костянтин Лопатін підтвердив, що мешканці вищезгаданого будинку сплачують за своїх сусідів. А шалені суми у платіжках він аргументував тим, що люди спожили саме таку кількість теплової енергії, яка зазначена у платіжках. Загалом Лопатін пообіцяв влаштувати ревізію та розібратися із ситуацією. Проте ця проблема існує далеко не в одному-єдиному будинку.
Варто зазначити, що є ще одна цікава і дуже неоднозначна схема заробітку "Київтеплоенерго" – лічильники. Якщо на лівому березі шаленіють від цифр за опалення місць загального користування, то на правому інша детективна історія. Там лічильники просто кудись зникають, а люди роками суттєво переплачують.
Тепловики з "Київтеплоенерго" зняли лічильник і не повернули
Одразу після зникнення лічильника платіжки зросли на 600-700 гривень. Представники ЖЕКу навіть самі не знали, що лічильник забрали на перевірку.
Які ще махінації здійснює "Київтеплоенерго" та скільки на тому заробляє – дивіться у програмі.