Нові правила для отримання додаткових виплат

Нагадуємо, що у лютому 2023 року уряд змінив підхід до виплат військовослужбовцям. Тепер не усі військові зможуть отримувати додаткову винагороду в 30 тисяч гривень.

Читайте також Долар пішов вгору: чого чекати від курсу валют цього тижня

Крім того, військовослужбовцям й надалі нараховуватимуть по 100 тисяч гривень. Також, з'явилася ще нова сума доплати – 50 тисяч гривень.

У чому різниця між доплатами

  • Зверніть увагу, що 100 тисяч гривень отримають лише ті, хто безпосередньо перебуває на лінії зіткнення;
  • 30 тисяч гривень зможуть отримувати ті, хто виконує спеціальні бойові завдання. Для цього є певний перелік категорій та завдань, однак він не публічний.
  • А 50 тисяч гривень виплачуватимуть тим, хто виконує бойове завдання у складі військового органу управління. Генштаб і головнокомандувач ЗСУ вирішуватимуть, де саме та територія, на якій виконується завдання.

Цікаво Зарплати військовослужбовців: які виплати отримують українські захисники

Військовослужбовцям у тилу можуть повернути надбавки

Через те, що зараз не усі згодні із тим, що порядок нарахування додаткових виплат змінили, у Верховній Раді пропонують новий законопроєкт щодо цього.

  • У ньому пропонують не тільки повернути надбавки військовим, поліціянтам та рятувальникам у тилу, а ще й встановити надбавки у 100 тисяч гривень для тих захисників, які виконують бойові задачі.
  • Також, у проєкті говориться про те, що слід встановити "стелю" зарплат для працівників бюджетних установ на рівні десяти розмірів мінімальної заробітної плати, тобто 67 000 гривень.