Міський голова Ірпеня Олександр Маркушин привітав школярів та їхніх батьків з початком навчального року та поділився зворушливим відео зі святкування 1 вересня.

До теми 1 вересня у Польщі: як проходить шкільне свято в сусідній країні

Як проходитиме навчання в Ірпені

867 дітей в Ірпені цього навчального року стали першокласниками, ще 10 600 школярів повернуться до занять у рідному місті. Форми навчання у закладах освіти будуть різними: дистанційна, очна чи сімейна.

Попри все наші діти будуть навчатися! Вони будуть здобувати якісну освіту Незалежної України – рідною мовою, вивчаючи рідну історію, рідні традиції, знайомлячись із творчістю і науковою діяльністю легендарних представників нашого народу. Саме за це ми боролися тут в Ірпені, і саме за це зараз продовжує боротися Україна!, – прокоментував початок навчання Олександр Маркушин.

Зверніть увагу Освіта під особливим прицілом: що відомо про воєнне 1 вересня в Україні

Відбудова закладів освіти: чи безпечно школярам повертатися за парти

Практично всі заклади освіти в Ірпені були так, чи інакше пошкоджені. У своєму зверненні мер подякував благодійникам та спонсорам, які активно допомагають їх відновлювати.

Зокрема дитячий фонд ООН – ЮНІСЕФ допоміг облаштувати укриття у школах і дитсадках, а компанія SOCAR взяла на себе відбудову школи №12.

Відео першого дзвоника в Ірпені/Олександр Маркушин

Окрему вдячність мер висловив учителям.

Я знаю, що цей навчальний рік буде незвичним і подекуди складним для всіх, але наполегливість і активність наших педагогів вселяє віру в те, що разом ми все подолаємо, – додав міський голова Ірпеня.

Актуально Окупанти оприлюднили координати розташування шкіл: 1 вересня можливі провокації

Оговтання від окупації: що відомо про відбудову Ірпеня

Ірпінь крок за кроком оживає. У місті активно зайнялися поновленням зруйнованих окупантами об’єктів інфраструктури, зокрема закладів освіти. До процесу "загоєння ран" міста долучаються небайдужі люди та організації з усього світу.

  • У червні українські проєктувальники поділилися своїм баченням поетапного відновлення міста. Тоді вони представили ескізи знакових для Ірпеня споруд.

  • Відомий архітектор і урбаніст Хірокі Мацура пообіцяв розробити майстер-план Ірпеня. Він передбачає сучасне містобудування та відновлення зруйнованої інфраструктури.

  • У липні стало відомо, що відомий австрійський архітектор Герхард Хаузер проєктуватиме артцентр для дітей. Про це повідомив мер міста після того, як Хаузер відвідав Ірпінь у рамках заходу "Irpin Reconstruction Summit".

  • Португалія долучиться до відбудови шкіл та садочків міста. Про це, в День Незалежности України, повідомив Міністр закордонних справ Португалії Жоао Кравіньйо під час зустрічі з президентом Зеленським.

Олена Зеленська не стримала емоцій під час привітання з 1 вересня: дивіться відео