На практиці, 2 з 5 шлюбів руйнуються саме через фінансову байдужість чи елементарне невміння поводитися з грошима. Статистика показує, що хибні фінансові рішення, в більшості випадків, приймають чоловіки (51 відсоток), особливо в сімейних парах, які мають дітей (60 відсотків).

Цікаво Ти забагато тринькаєш: чому фінансова грамотність є важливою навичкою для жінок – 5 причин

Деталі дослідження

Опитування The Harris Poll показало, що 7 з 10 людей (69 відсотків), які вже сформували сім'ю чи живуть у цивільному шлюбі, мали непорозуміння щодо фінансових рішень своїх партнерів за останній рік.

Найбільше розбіжностей серед сімей зафіксовано у розумінні потреб та бажань, пріоритетів витрат та емоційних фінансових рішеннях одного з пари. Сплата заборгованостей та фінансові накопичення також ввійшли до рейтингу найрозповсюдженіших проблем.

Розмови про гроші досі залишаються поза межами комфорту сімейних пар. Обговорення доходів та витрат, а також фінансових пріоритетів кожного з партнерів це, на жаль, табу,
– розповідає учасник дослідження Девід Альмонте.

Інтимність особистих фінансів

Фінансова зрада є настільки ж великою проблемою, як і сексуальна. Накопичення боргів, окремі грошові схованки чи засекречені банківські рахунки так само спричиняють розлучення сімейних пар, оскільки ступінь довіри партнерів одне до одного суттєво знижується.

Цікаві факти дослідження:

  • Більшість представників молодого покоління готові розірвати свої стосунки, якщо їх партнер не зізнався у фінансовій недоброчесності.
  • Чоловіки віком від 30 до 45 років не здатні пробачити своїм жінкам фінансові афери, про які дізнаються від сторонніх осіб.
  • Лише чверть опитаних заміжніх жінок за останній рік не мали жодних сварок зі своїми чоловіками через фінансові негаразди.