На практиці, 2 з 5 шлюбів руйнуються саме через фінансову байдужість чи елементарне невміння поводитися з грошима. Статистика показує, що хибні фінансові рішення, в більшості випадків, приймають чоловіки (51 відсоток), особливо в сімейних парах, які мають дітей (60 відсотків).
Цікаво Ти забагато тринькаєш: чому фінансова грамотність є важливою навичкою для жінок – 5 причин
Деталі дослідження
Опитування The Harris Poll показало, що 7 з 10 людей (69 відсотків), які вже сформували сім'ю чи живуть у цивільному шлюбі, мали непорозуміння щодо фінансових рішень своїх партнерів за останній рік.
Найбільше розбіжностей серед сімей зафіксовано у розумінні потреб та бажань, пріоритетів витрат та емоційних фінансових рішеннях одного з пари. Сплата заборгованостей та фінансові накопичення також ввійшли до рейтингу найрозповсюдженіших проблем.
Розмови про гроші досі залишаються поза межами комфорту сімейних пар. Обговорення доходів та витрат, а також фінансових пріоритетів кожного з партнерів – це, на жаль, табу,
– розповідає учасник дослідження Девід Альмонте.
Інтимність особистих фінансів
Фінансова зрада є настільки ж великою проблемою, як і сексуальна. Накопичення боргів, окремі грошові схованки чи засекречені банківські рахунки так само спричиняють розлучення сімейних пар, оскільки ступінь довіри партнерів одне до одного суттєво знижується.
Цікаві факти дослідження:
- Більшість представників молодого покоління готові розірвати свої стосунки, якщо їх партнер не зізнався у фінансовій недоброчесності.
- Чоловіки віком від 30 до 45 років не здатні пробачити своїм жінкам фінансові афери, про які дізнаються від сторонніх осіб.
- Лише чверть опитаних заміжніх жінок за останній рік не мали жодних сварок зі своїми чоловіками через фінансові негаразди.