Багатьох студентів чи випускників шкіл зараз хвилює питання, чи зможуть вони для навчання за кордоном виїхати за межі України. Раніше ми розповідали, що це кажуть юристи.

До теми Навчання за кордоном: які існують безкоштовні програми для обміну школярів

Гранти для навчання в вишах за кордоном

Нещодавно UNICEF пропонує українцям отримати європейські гранти на навчання в іноземному виші. Їх буде 5, зокрема:

  • Chevening – це програма для магістрів, яку фінансує британський уряд. Стипендія покриває навчання та дає можливість пізнавати культуру Сполученого Королівства. Набір на навчання починається у серпні.
  • Fulbright – це програма для студентів, викладачів і вчених. Вона підтримується урядом США. Окрім навчання, є можливість для досліджень. Заявки можна подати до 16 травня.
  • Eiffel Excellence Scholarship – програма фінансується французьким урядом. Вона створена для навчання магістрів і докторантів у будь-якій галузі знань. Набір відкривають восени. Взяти участь можуть магістри віком до 25 років, докторанти – до 30.
  • Swiss Government Excellence Scholarships – ця програма також для магістрів і докторантів. Її фінансує швейцарський уряд. Пропонується два типи стипендій – дослідницькі й мистецькі. Набір починається на початку серпня.
  • Holland Scholarship програма підтримується урядом Нідерландів. Студенти можуть здобути ступінь бакалавра або магістра. Кінцевий термін подання заявки – 1 травня та 1 червня 2023 року.

Зверніть увагу Чи визнають українські дипломи за кордоном: важливі нюанси

До слова, програма Erasmus+ також розвиває співпрацю між країнами, забезпечуючи обмін студентів та викладачів у всьому світі. На цей рік фінансування збільшено для допомоги українцям. Деталі – читайте у статті.