Про це розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець під час відвідин Чорнобильської зони відчуження. І заявив, що робота вже триває.

Читайте "Наука в небезпеці": у МОН анонсували важливу новацію для українських вчених

Чорнобильську зону відчуження перетворять на науковий хаб

Стрілець повідомив, що недавно на конференції ООН зустрівся із французьким міністром екології. Вони домовились, що Франція допоможе у розбудові наукового хабу у Чорнобильській зоні.

Саме зараз, під час війни і саме в той час, коли є факт порушення того мирного атома, який відпочивав багато років, ми можемо провести дослідження, які ніде в світі провести не можна,
– наголосив Стрілець.

І зазначив, що вторгнення росіян у цю зону дало поштовх для продовження вивчення "мирного атома" та перетворення Чорнобильської зони на науковий хаб.

При цьому посадовець вважає, що у цій зоні відчуження можна побудувати майбутнє. Він зізнався, що побудова такого хабу – це його мрія. Таке завдання до виконання він ставив ще рік тому. Зараз триває велика робота.

До теми Це спрацювало: як насправді нашкодив російським окупантам Рудий ліс біля Чорнобиля

Роковини Чорнобильської трагедії: останні новини

  • 26 квітня були роковини Чорнобильської трагедії. 37 років тому вибухнув четвертий атомний енергоблок станції.
  • Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики.
  • В мережі показали історичні фото у перші дні після аварії.
  • Торік росіяни під час повномасштабного вторгнення окупували Чорнобильську зону і погрожували світу новою ядерною катастрофою.
  • Чорнобильська зона відчуження перебувала в окупації Росії із 24 лютого по 31 березня 2022 року.