Найпоширенішими з них є дистанційне та онлайн-навчання. Це два різні формати здобуття освіти, які мають свої відмінності та переваги, зазначає 24 Канал.
Зверніть увагу "Оптіма" посіла топові позиції у рейтингу найкращих шкіл України за результатами НМТ
В чому ж полягає відмінність та як обрати ідеальний варіант для комфортного й ефективного навчання школяра або школярки – далі у матеріалі.
Скільки українських учнів здобуває освіту віддалено
За даними Міносвіти, станом на 1 вересня 2024 року в Україні віддалено навчаються майже 500 тисяч школярів. При цьому ще сотні тисяч дітей через війну перебувають за кордоном: значна частина з них також здобуває освіту дистанційно.
На віддалений формат можуть повернути навіть тих учнів, які зараз вчаться очно. У МОН кажуть: попри те, що 80% шкіл в Україні мають генератори, якщо взимку не буде світла, вони не зможуть працювати у звичайному режимі. А якщо ситуація буде критичною, то частину шкіл можуть тимчасово повернути до дистанційного навчання.
В чому ж різниця між онлайн та дистанційним навчанням
Альтернативна освіта стала популярною упродовж останніх років, зокрема, починаючи з 24 лютого 2022 року. Адже не всі офлайн-школи можуть забезпечити дітям якісну освіту у нових умовах. Саме тому сьогодні віддалене навчання обирають тисячі родин.
Найпопулярнішими форматами такої освіти є дистанційне та онлайн-навчання:
онлайн-навчання відбувається в режимі реального часу. Учні в певний день та годину долучаються до уроків та під час лекцій комунікують із вчителем;
натомість у межах дистанційного навчання учні самі обирають зручний час для здобуття нових знань. Усі матеріали при цьому розміщені на простій у користуванні навчальній платформі. Діти також можуть звернутися в будь-який час до менторів за роз’ясненнями.
Переваги онлайн-навчання
Декілька років тому популярність почала набирати повноцінна онлайн-школа. Здобуття освіти онлайн має низку переваг.
Зручність. Діти можуть навчатися з будь-якої точки світу. Головне – мати доступ до інтернету та гаджет.
Продуктивність. Дитина може організувати для себе комфортне робоче місце.
Безпека. Батьки можуть краще забезпечити дитині комфортні та безпечні умови для навчання.
Переваги дистанційного навчання
Натомість саме дистанційне навчання вивело шкільну освіту на вищий рівень. Адже дистанційна освіта містить у собі всі переваги онлайн-школи, маючи при цьому ще й свої плюси.
Зручність. Учні та учениці можуть навчатися у комфортному місці та ще й у зручний для себе час. Навчання відбувається в індивідуальному темпі кожної дитини, що значно ефективніше.
Інноваційність. Усі відеоуроки, конспекти, завдання, ігри розміщені на сучасній навчальній платформі.
Індивідуальний підхід. Діти мають змогу звертатися за допомогою до вчителів чи менторів.
Соціалізація. Школи, зокрема, дистанційна школа "Оптіма", надають величезні можливості для соціалізації та спілкування дітей. Спільні поїздки, курси, гуртки, освітній хаб, чат з однокласниками на платформі школи дозволяють школярам соціалізуватися та знайти нових друзів.
Тож навіть попри те, що після пандемії коронавірусу українські родини часто сприймали дистанційне навчання як хаос завдань через Viber та мінімальну комунікацію з учителями, дистанційна освіта – набагато більше, ніж просто «самостійне навчання».
Де знайти ефективну дистанційну школу
У школах, які спеціалізуються на дистанційній освіті, навчальний процес детально продуманий та дозволяє дітям навчатися в комфортному режимі. Онлайн-навчання натомість потребує постійного доступу до інтернету та синхронних уроків, що в умовах блекауту може бути складно організувати.
Дистанційні школи, такі як "Оптіма", надають доступ до всіх уроків 24 на 7, забезпечуючи гнучкий підхід до навчання навіть у разі відключень світла.
Переконатися у всіх цих перевагах та перевірити можливості школи "Оптіма" можна вже сьогодні. Для цього варто скористатися демодоступом безоплатно на два тижні https://optima.school/start. Ефективна та цікава освіта починається вже сьогодні.