Там додали, що на це мають бути законні підстави і потрібно дотримуватися закону. Про результат студентського мітингу проти викладачки Ірини Фаріон повідомляє 24 Канал.

Дивіться також "Орлиця" проти військових: як українці не стерпіли образу від Ірини Фаріон

Рішення про звільнення Фаріон не ухвалили

Під стінами НУ "Львівська політехніка" опівдні 14 листопада зібралися студенти з вимогою звільнити Ірину Дмитрівну Фаріон. Причиною невдоволення студентів стали останні скандалами навколо її персони, зокрема висловлювання викладачки щодо службовців ЗСУ, які говорять російською.

Адміністрація вишу не залишила мітинг без уваги та провела зі студентством діалог. Проректор Національного університету "Львівська політехніка" повідомив, що звільнити Фаріон непросто, треба з’ясувати всі обставини та порадитися з юристами. Все повинно бути відповідно до закону.

Треба вивчити всі матеріали, всі обставини, треба заслухати і викладачів, і саму пані Фаріон, і студентів,
– заявив проректор вишу.

В закладі заявили, що створять робочу групу, що вивчить ситуацію. Вона складатиметься не лише з адміністрації університету, а й з самих студентів, яких навчала Ірина Фаріон. Там обіцяли оприлюднити висновки 23 листопада.

Студенти вже планують знову вийти на мирну демонстрацію наступного дня у випадку, якщо комісія не прийме рішення про звільнення Фаріон.

Реакція студентів на діалог з адміністрацією Львівської політехніки: дивіться відео

Що відомо про скандали навколо Фаріон

  • Мовознавиця Ірина Фаріон видала нову скандальну заяву, в якій образила військових 3 окремої штурмової бригади та бригади "Азов". Жінка заявила, що не може вважати справжніми українцями тих військових, які розмовляють російською, чим розпалила дискусію. Вона переконана, що такі люди є "руськими" та "збродом".
  • Одразу після цього у корпусі НУ "Львівська політехніка" з'явилися промовисті плакати з закликом звільнити Ірину Фаріон. У виші відреагували на скандал та заявили, що не несуть відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом.
  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до поліції, СБУ та Нацради з питань телебачення і радіомовлення через заяви мовознавиці. Також і профком Львівської політехніки підготував звернення до правоохоронців.