Після повномасштабного вторгнення Табачник, будучи в минулому державним діячем, погодився на співпрацю із ФСБ Росії. При цьому він діяв як представник вищих органів влади Росії.

До теми Активно допомагала ворогу: на Харківщині виявили директорку-колаборантку

Чому Табачника підозоюють у державній зраді

За даними слідства, 1 травня він сконтактував колаборантів Володимира Сальдо і Євгена Балицького із заступником міністра охорони здоров'я Росії Андрєєм Плутиницьким для організації процесів у сфері охорони у захоплених населених пунктах.

А 18 червня Табачник листувався з Сальдо для організації зустрічі з "міністром надзвичайних ситуацій" в окупованому Криму для розв'язання питання про створення "служби з надзвичайних ситуацій", підписання "договору" про співпрацю з "Управлінням внутрішніх справ у Херсонській області" та створення служби "112".

25 та 26 липня Табачник відібрав у Сальдо і Балицького інформацію про кількість об'єктів інфтраструктури, навчальних закладів, медичиних установ, виборчих дільниць. На підставі цієї інформації Табачник подав на ім’я заступника голови уряду Росії доповідну записку про необхідність озброєної охорони для цих об’єктів.

Тож тепер ексміністру освіту повідомили про підозру у держзраді в умовах воєнного стану. За це йому загрожує від 15 років за ґратами до довічного ув'язнення з конфіскацією майна.

В Україні продовжують викривати колаборантів: що відомо

Більше про це – СБУ затримала важливу для Росії колаборантку на Миколаївщині: дивіться відео