Щоб мати економічні зрушення, які часто пов'язані з обороною, треба мати добру освіту й культуру. Вони завжди йдуть флагманами перед тим, щоб проводити зміни у державі, суспільстві, середовищі чи спільноті. Про це 24 Каналу сказала народна депутатка Наталія Піпа.

До теми Шкарлет 999 днів провів на посаді міністра: хто з його попередників очолював МОН найдовше

Безумовно, Міністерство освіти та науки має очолювати гідна людина. В Україні призначення в уряд нерідко супроводжують скандалами, критикою та незгодою. Цього разу всі фахові люди стверджують, що Оксен Лісовий – це саме той кандидат, який мав би очолити відомство.

"Сподіваюся, що найближчим часом кандидатура пана Оксена має бути винесена. Комітет теж має дати свій висновок – підтримає чи не підтримає міністра. Можу сказати, що це буде одноголосно або майже одноголосно", – вважає Піпа.

Народна депутатка про кандидатуру нового міністра освіти й науки: дивіться відео

За словами народної депутатки, його діяльність має конкретні результати. Ця людина не лише фахова, а й доброчесна. Чоловік одразу пішов добровольцем у Десантно-штурмові війська.

Він говорив, що декілька разів прощався з життям за минулий рік… Але, якщо вдалося вижити, вдасться зробити зміни у Малій академії наук, так вдасться зробити зміни і загалом в освіті України,
– наголосила народна депутатка.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зумів переконати Офіс Президента у тому, що людину потрібно змінювати. Як зауважує Піпа, саме Федоров буде більш політичною особою, йому планують надати повноваження віцепрем'єр-міністра з питань цифрової трансформації та освіти. Відповідно питання грошей від Мінфіну, політичної ваги та впливу буде більше на ньому. натомість Лісовий буде займатися тим, що безпосередньо стосується освіти.

У цьому випадку це дуже добре, тому що Федоров має великий вплив на прийняття рішень в Офісі Президента, тому саме такий мікс мав би забезпечити такий собі прорив в освіті, хоча й в умовах війни про це говорити важко. Але дещо можна краще організувати вже зараз,
– запевняє Піпа.

Зокрема, йдеться про зараховування усіх дисциплін нашим дітям із закордону та додаткове вивчення української мови, літератури й історії України. "Оксен це розуміє, і, я думаю, це буде одне з першим його рішень, коли він стане міністром", – підсумувала народна депутатка Наталія Піпа.

  • Сергій Шкарлет підтвердив свою відставку з посади міністра освіти та науки України. Рішення підтримало 295 нардепів, раніше його звільнення схвалив профільний комітет Ради.
  • У своєму телеграмі ексміністр написав, що його термін перебування на посаді закінчився. Проте він і далі збирається працювати у сфері освіти і науки України.
  • Він подякував владі, колегам та вчителям, а також сказав, що пишається вихованцями та студентами.