Міністр освіти Сергій Шкарлет повідомив, що в інтернеті вірусно поширюється неіснуючий наказ МОН щодо вжиття мобілізаційних заходів і захисту населення України.

До теми Як зібрати евакуаційний рюкзак для дитини, класу та школи: важливі поради

Проте, за його словами, зміст "наказу" – фейк.

Усі заклади освіти працюють у звичному режимі. Чинні накази публікуються на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України,
– написав Шкарлет.

Він закликав українців користуватися лише офіційними джерелами інформації та перевіряти достовірність фактів.

Що відомо про фейковий документ

У "наказі" МОН йдеться про те, що у Львові мобілізовуватимуть військовозов'язаних студентів. Також, начебто, варто підготувати майно закладів освіти до евакуації та звільнити гуртожитки для військових ЗСУ.

Нижче опублікуємо приклад наказу", який поширюють у соцмережах". Нагадаємо, це фейк.


До слова, раніше міністр освіти Сергій Шкарлет заявив, що навчання у закладах освіти на підконтрольній Україні території Луганської та Донецької областей триває у звичайному режимі. Лише 32 школи перейшли на дистанційку через небезпеку в регіоні. Деталі – читайте тут.

Текст публікації Сергія Шкарлета:

"​В інтернеті вірусно поширюється неіснуючий наказ МОН щодо вжиття мобілізаційних заходів і захисту населення України. Зміст "наказу" – фейк.Усі заклади освіти працюють у звичному режимі. Чинні накази публікуються на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України. Я вкотре закликаю користуватися лише офіційними джерелами інформації".