У МОН заявили, що наразі перевіряють відповідність матеріалів, які подані в атестаційній справі, нормативно-правовим актам з питань атестації та інформацію, яка надіслана заявниками.

До теми Киву можуть відправити на повторний захист наукової дисертації, – радник Авакова

Крім того, Міносвіти планує передати матеріали справи та електронну копію дисертації Киви експертній раді з державного управління. Їх мають розглянути відповідно до процедури, яка передбачена нормативно-правовими актами з питань атестації кадрів вищої кваліфікації.

Зазначимо, що у квітні МОН повідомило, що, згідно із затвердженим порядком надання наукових ступенів, перевірить кандидатську роботу та атестаційні матеріали Іллі Киви.

Якщо під час проведення експертизи дисертації встановлять порушення вимог спеціалізованою вченою радою, то МОН скасує рішення ради про присудження наукового ступеня,
– повідомили в Міносвіти.

Що відомо про захист дисертації Киви

  • 26 квітня народний депутат від ОПЗЖ Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію. 13 членів комісії проголосували одноголосно “за”. Проте журналісти заявляли про перешкоджання їхній роботі на цій події.
  • Проте під час захисту дисертації Кива осоромився. Так, один з членів приймальної комісії поставив депутату запитання, однак той уникнув відповіді та сказав, що відповість на нього у наступній роботі.
  • А ексміністерка Ганна Новосад запевнила, що науковий ступінь Іллі Киви тепер має затвердити Атестаційна комісія МОН, яку очолює міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
  • Водночас наукового керівника Киви Володимира Гурковського, який допомагав депутату із кандидатською роботою, вже звільнили з роботи.