Українські ВНЗ готують дуже фахових та креативних вчителів. Водночас часто буває так, що, завершивши навчання, фахівець або фахівчиня розглядає лише один варіант розвитку: влаштуватися на роботу у школу. Однак для талановитих вчителів, закоханих у свою справу, є й інші якісні шляхи до успіху, інформує 24 Канал.
Зверніть увагу Найбільша дистанційна школа України "Оптіма" стала фіналістом престижної міжнародної премії
Як українським вчителям будувати кар'єру за межами шкіл
Наразі можливостей для педагогів поза межами школи – дуже багато. Головне – наважитися зробити перший крок й обрати ту нішу в освітній сфері, яка здається найбільш релевантною та викликає максимальне зацікавлення.
Наприклад, вчителі можуть розробляти власні інноваційні та інтерактивні навчальні матеріали, відеоуроки, презентації тощо. Популярність такого навчального контенту лише зростає. Таким чином свої знання та досвід можна добре монетизувати та при цьому допомогти колегам, які шукають освітні матеріали на різних майданчиках.
Окрім того, можна трішки видозмінити для себе процес викладання та проводити різноманітні майстеркласи, курси і воркшопи. Цільовою аудиторією тут можуть бути діти й дорослі. Проводити такі навчальні заходи можна у комфортному для себе форматі: онлайн або офлайн.
Також вчителі, які вже мають достатньо досвіду, можуть ставати консультантами для навчальних закладів. Зокрема, долучатися до розробки:
- нових навчальних програм;
- методик викладання;
- стратегій, які допоможуть покращити освітні процеси.
З розвитком соцмереж одним з найоптимальніших та найуспішніших шляхів реалізації для представників будь-якої професії є побудова особистого бренду. Педагоги можуть вести блоги, ділитися там професійною інформацією і тим, що відбувається "за лаштунками" вчительського життя. При регулярному та креативному веденні особистого блогу можна зібрати доволі широку аудиторію. А з часом ці матеріали можуть стати, наприклад, цікавою книгою.
Ще один спосіб досягнути успіху – розвиток власних освітніх стартапів. Тут вчителю або вчительці варто готуватися до тривалого шляху. Іноді, щоб реалізувати свої цілі, потрібні не місяці, а роки.
Одним з найоптимальніших варіантів розвитку для українських вчителів є онлайн-викладання. Багато платформ, як-от Optima Academy, пропонують курси та програми для дистанційного навчання. Так вчителі, перебуваючи вдома, можуть працювати з учнями з різних куточків світу.
Як Optima Academy стала лідеркою у своїй ніші
Optima Academy – інноваційний проєкт онлайн-курсів для дітей. Однак тут готові змінювати на краще життя не лише учнів, але й вчителів. Проєкт пропонує співпрацю творчим, креативним та амбітним педагогам. Шукають педагогів, які:
- працюють над розробкою авторського курсу;
- мають власну програму;
- бажають навчати дітей в онлайн форматі.
Варто зауважити, що на сайті Optima Academy – великий вибір курсів різної спрямованості:
творчі;
- ІТ;
- психологія;
- вивчення мов;
- вивчення шкільних предметів.
Optima Academy – ідеальне місце для реалізації вчителів / Shutterstock
Вчителям, які долучаться до Optima Academy, нададуть:
- технічну підтримку для проведення курсів на високому рівні;
- маркетинговий супровід для просування вашого курсу;
- допомогу від досвідчених методистів;
- онлайн-майданчик для інформування потенційних клієнтів.
Optima Academy творить нову сторінку в історії української онлайн-освіти. До проєкту долучаються справжні професіонали у різних сферах. Вони постійно кидають собі нові професійні виклики й продовжують удосконалюватися, відповідно до сучасних трендів.
Відтак завдяки Optima Academy вчителі зможуть ще раз знайти себе в улюбленій професії, максимально реалізувати потенціал, побудувати кар'єру мрії та зробити свій внесок у розвиток сучасної освіти.