Голова європейського регіону ВООЗ ханс Клюге наголосив, що пандемія спричинила найбільш катастрофічні збої в освіті за весь час. "Потрібно, щоб навчання в класі продовжувалося", – каже він.
Важливо Навчання під час карантину та перший урок: МОН дало роз’яснення щодо нового навчального року
44 із 53 країн Європи закрили свої школи в розпал першої хвилі пандемії у квітні 2020 року. За словами Клюге, більшість із них знову відкрилися у вересні 2020, але зростання рівня інфекції викликало нові обмеження та більше закриття протягом осені і зими.
Масові прогули та часті закриття шкіл тривали у кількох країнах протягом весни 2021, і більше 1 мільйона дітей не навчалися. Тому ВООЗ закликала всі країни тримати школи відкритими.
Життєво важливо, щоб навчання тривало безперервно. Хоча пандемія продовжується, безпечне навчання дітей в умовах фізичної школи має першорядне значення для їх освіти, психічного здоров'я та соціальних навичок,
– заявили у ВООЗ.
Експерт ООН Філіп Корі запевняє, що пандемія не закінчилася. За його словами, діти та молодь не можуть ризикувати ще одним роком зриву навчання.
До теми Збільшення насильства та вагітності серед дітей: ООН закликає якнайшвидше відкрити школи
"Школи були місцем навчання, безпеки та гри. А коли вони закриваються, діти пропускають навчання та спілкування друзями і можуть зазнати насильства вдома. Ми повинні гарантувати, що школи знову відкриються і будуть безпечними для дітей", – додав Корі.
До слова, у МОЗ розповіли, що навчальний рік в українських школах розпочнеться 1 вересня у звичайному режимі.
Проте якщо буде ускладнення епідситуації і країна перейде на жовтий, помаранчевий або червоний рівень, то будуть працювати тільки ті школи, у яких вакциновано понад 80% педагогів. Всі інші перейдуть на дистанційне навчання.
А керівник управління шкільної та дошкільної освіти Юрій Кононенко наголосив, що учні початкової школи навчатимуться без масок. Старші учні повинні надягати маски, але тільки на перервах.