Ба більше, дистанційні школи також пропонують доступ до занять на інтерактивних платформах, що дозволяє максимально гейміфікувати процес. Проте важливо обрати справді надійну онлайн-школу, яка не лише відповідає академічним стандартам, але й може забезпечити належний рівень знань учням.

Читайте також Оптимальне рішення для українців: що потрібно для вступу у дистанційну школу

24 Канал оцінив дистанційні школи за кількома критеріями: якість знань, кількість випускників та учнів, зручність і комфорт навчання, що пропонують заклади освіти, а також міжнародне визнання. Хто в результаті очолив наш рейтинг – розповідаємо в матеріалі.

Результати НМТ – важливий критерій рівня освіти школи

Результати НМТ неупереджено відображають рівень підготовки учнів за стандартними академічними вимогами. Відповідно високі бали у випускників є вагомим доказом того, що школа пропонує добре структуровані курси та супровід висококваліфікованих викладачів, що сприяє засвоєнню знань.

Тож, починаючи аналіз дистанційних шкіл України, ми звернули особливу увагу на цей критерій. Адже чим вищі бали НМТ у випускників того чи іншого закладу освіти, тим ефективнішим є навчання в ньому.

Беззаперечним лідером тут виявилась “Оптіма”, яка очолила рейтинг дистанційних шкіл за результатами НМТ 2023. Середній рейтинговий бал ОПТИМістів склав 152.1. Цей результат дозволив посісти 3 місце серед шкіл Києва та 6 – серед усіх шкіл України.

Успіх "Оптіми" може слугувати яскравим прикладом для інших навчальних закладів, що прагнуть впроваджувати дистанційні технології та сучасні методики навчання. Ключовими факторами успіху є висока якість освітніх матеріалів, доступність для учнів з будь-якого куточка світу та професіоналізм педагогічного складу.

Десятка лідерів серед дистанційних шкіл за результатами НМТ 2023:*

Назва закладу освіти

Місце серед дистанційних шкіл України

Місце серед усіх шкіл України

Кількість випускників, що складали НМТ

Дистанційна школа "Оптіма"

1

6

1452

Ліцей "Kebeta online"

2

61

8

Онлайн-школа "ThinkGlobal"

3

115

7

Онлайн-школа "Grand-Expo"

4

205

5

Дистанційний освітній заклад для учнів 1 – 11 класів "Атмосферна школа"

5

436

292

Київський ліцей "Вега"

6

833

6

Школа дистанційного навчання "Акцент"

7

908

6

Київський приватний ліцей "Перша українська школа"

8

926

120

Центр дистанційної освіти "Джерело"

9

1241

77

Дистанційна школа "Jamm school"

10

1243

32

*За даними: testportal.gov.ua, education.ua.

Довіра з боку школярів та їхніх батьків – показник високої якості навчання

У школах кількість учнів часто визначається локацією освітнього закладу та його престижністю в конкретному населеному пункті. Водночас дистанційна освіта не має прив’язки до місця, тому цей показник зазвичай свідчить про популярність платформи та наявність довіри батьків і дітей.

Дистанційні школи мають чимало переваг / Фото Pexels

Саме тому кількість учнів та випускників стали другим критерієм оцінки дистанційних шкіл. І тут також виявився беззаперечний лідер, який вразив своїм досягненням.

Так, у 2024 році "Оптіма" встановила особливий рекорд щодо найбільшої кількості випускників за навчальний рік – 2949 учнів. Це зафіксували експерти Національного реєстру Книги рекордів України!

Цей рекорд – не просто число. Він символізує нашу відданість освіті, любов до дітей і спільні зусилля. Кожен наш випускник та учень – частина цього великого досягнення. Ми пишаємося ОПТИМістами, котрі щодня доводять свою силу, натхнення та працелюбність, – підкреслили представники дистанційної школи "Оптіма".

"Оптіма" встановила рекорд за кількістю випускників / Фото "Оптіми"

До слова, на сьогодні "Оптіма" є лідером серед дистанційних шкіл України за кількістю учнів: понад 20 000 родин довірили навчання дітей саме цьому закладу.

Освітня платформа

Загалом кожна проаналізована нами дистанційна школа має досить просту для користування платформу. Також заклади освіти дають змогу оцінити навчальні матеріали завдяки демодоступу, що дуже зручно для батьків та дітей.

Рівень освіти в дистанційних школах відповідає програмам Міністерства освіти і науки України. Дистанційні школи, рекомендовані МОН:

  • DAR;
  • Jamm School;
  • Optima School (дистанційна школа “Оптіма”);
  • ThinkGlobal;
  • Академія сучасної освіти “А+”;
  • Атмосферна школа;
  • Джерело;
  • Науковий ліцей Клима Чурюмова.

Після завершення навчання учні отримують офіційні документи, які визнаються в Україні та нерідко відкривають доступ до закордонної освіти в найпрестижніших університетах.

Також у всіх дистанційних школах на сайті представлено позитивні відгуки учнів та номери телефонів, за якими можна отримати відповіді на всі питання.

Міжнародне визнання – ще одна ознака якості освіти під час вибору дистанційної школи

Міжнародні сертифікати, відзнаки, партнерства та нагороди за інновації чи підхід до освітнього процесу – це важливо для будь-якого закладу освіти, адже є незалежною думкою "з боку".

За цими критеріями фаворитом також є дистанційна школа "Оптіма". У школи є:

  • Сертифікат Cambridge Assessment International Education. Відповідно до нього “Оптіма” має право реалізовувати міжнародні освітні програми Cambridge online.
  • Сертифікат SIC, який засвідчує, що “Оптіма” відповідає вимогам стандарту: ISO 29994.2021 “Освітні та навчальні послуги – Вимоги до дистанційного навчання”.
  • Асоціація з ICDE – міжнародною організацією, яка має консультативний статус з ЮНЕСКО та об'єднує понад 200 навчальних закладів у 84 країнах світу.
  • Міжнародний сертифікат ECICEL.

Крім того, "Оптіма" є офіційним партнером Міносвіти і базовим закладом у всеукраїнському експерименті з впровадження змішаного навчання в очних школах України. У 2023/2024 навчальному році до програми було під'єднано 2 500 школярів із 45 освітніх закладів України.

Також "Оптіма" реалізує низку благодійних програм.

  • Навесні 2022 року – вільний доступ до освітніх матеріалів “Оптіми” для всіх школярів України. Цим доступом скористалися понад 100 000 дітей.
  • З 2022/2023 навчального року діє стипендіальна програма для учнів України. Програмою скористалися вже 1 300 українських школярів.
  • Відновлення навчальних втрат. Доступ до уроків за рік з 2 предметів строком на 3 місяці безоплатно. Програмою скористалися 3 650 дітей.
  • Листопад 2022 – кінець лютого 2023 року – безоплатний доступ для всіх українських школярів 1-5 класів.

Соціальна відповідальність бізнесу також може бути критерієм при виборі навчального закладу, і цей показник стає дедалі важливішим із року в рік у світі та особливо в Україні.

Звичайно, вибір школи для дитини – відповідальна задача для кожної родини, і критерії вибору містять не тільки об'єктивні показники, але й суб'єктивні, які також необхідно поважати.

Тому, попри наведений вище аналіз дистанційних шкіл України, радимо батькам обов'язково взяти безоплатний демодоступ, разом із дітьми протестувати навчальні платформи різних шкіл і тільки після пробного періоду приймати рішення. Комфортна, якісна освіта сьогодні забезпечить успішне майбутнє ваших дітей уже завтра!

Бажаємо успіхів під час вибору школи!