Про це заявили у Міносвіти на запит журналістів. При цьому у міністерстві зазначають, що здійснюють відповідну аналітичну та консультаційну роботу щодо можливості й доцільності об'єднання деяких вишів у нашій державі.

Дивіться також У МОН зробили заяву про об'єднання вишів

Чи приєднають університет Сковороди до Каразіна у Харкові

У Міносвіти заявляють, що розвиток вищої освіти у нашій державі вимагає збалансування мережі ЗВО з урахуванням демографічних чинників та змін на ринку праці.

За останні 15 років середня кількість студентів на один заклад вищої освіти зменшилася із 6,5 тисячі студентів до 3,5 тисячі. Демографічні показники демонструють, що задля оптимального використання державних коштів необхідно проводити роботу із модернізації мережі ЗВО та укрупнення закладів вищої освіти,
– кажуть у МОН.

І додають, що в умовах війни, коли більшість коштів держави витрачають на оборону, така робота є надзвичайно актуальною.

Дивіться також "Твоя кар'єрна траєкторія": унікальна програма, яка допоможе дітям обрати фах до душі

Частину вишів в Україні об'єднають

  • Не так давно у Міносвіти заявили, що мають намір оптимізувати мережу вишів, адже їх в нашій державі на сьогодні забагато.
  • Раніше заступник очільника МОН Михайло Винницький заявляв про намір зі 170 вишів, підпорядкованих державі, залишити 100.
  • Також приберуть так звані філії університетів.