Такі хаби вже успішно працюють у країнах Європейського Союзу. Створення Мережі Українських Освітніх Хабів ініціювало Міносвіти України. У відомстві наголошують: стратегічне завдання – зберегти людський капітал нашої держави. Мережа має на меті підтримувати українців, які виїхали за кордон, зберігати їхні звʼязки з рідною країною та допомагати адаптуватися на новому місці, зазначає Освіта 24.

Дивіться також Міносвіти прагне зберегти зв'язок дітей-біженців з Україною

У Японії відкрили Український Освітній Хаб

У Японії відкрили двадцять третій хаб із Мережі Українських Освітніх Хабів. Вони працюють з початку війни як в Україні, так і в інших країнах світу. Організатори – МОН, Український інститут розвитку освіти та Асоціація інноваційної та цифрової освіти.

Завдяки роботі хабів українські діти мають можливість надолужувати освітні втрати й продовжувати здобувати освіту за українською державною програмою в школах-партнерах. На базі хабів жінки мають змогу опанувати компетентності, які потрібні на ринку праці, щоб фінансово забезпечувати себе та своїх дітей,
– зазначив заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії Сергій Корсунський наголосив, що на сьогодні дуже важливою є підтримка і розвиток освітніх програм – не лише для української громади Японії, але також для евакуйованих українців, які змушені були покинути свої домівки внаслідок російської агресії.

Дивіться також Міносвіти розробило вимоги до випускників педагогічних вишів

Чим унікальний та корисний Освітній Хаб

У межах Українського Освітнього Хабу в Японії постійно відбуватимуться тренінги, майстер-класи, вебінари та інші корисні й цікаві заходи для понад 2 000 українців, які вимушено переїхали до Японії після початку війни. Заходи відбуватимуться як в онлайн-, так і в офлайн-форматі.

Ми продовжуємо системно йти до нашої мети – відкривати Українські Освітні Хаби (Цифрові Освітні Центри – DLC) в усіх країнах, де наразі масово перебувають українські діти. Вже у цьому році плануємо розширити присутність Мережі ще на двох континентах та відкрити хаби у США та Австралії,
– розповіла координаторка Мережі Українських Освітніх Хабів, виконавча директорка Асоціації інноваційної та цифрової освіти Марія Богуслав.

Український Освітній Хаб у Японії, до слова, відкрили у партнерстві з найбільшою українською громадською організацією у Японії – Асоціацією японсько-української дружби НПО "Краяни".

Голова Ради директорів НПО "Краяни" Наталія Ковальова зазначила, що їхня організація 14 років тому створила українську школу "Джерельце" у Токіо. Тут українські діти мають можливість вивчати українську мову, традиції та культуру, спілкуватися рідною мовою, зберігати свою ідентичність.

Сподіваємось, що Український Освітній Хаб допоможе нам залучити до навчання ще більше українців з усієї Японії, допомогти їм справлятись з тими викликами та проблемами, які постали перед ними. Ми раді, що Міністерство освіти і науки України ініціювало створення Мережі Українських Освітніх Хабів, та маємо надію на плідну співпрацю з Асоціацією інноваційної та цифрової освіти,
– наголосила вона.

Для українців безкоштовно вже доступні 24/7 інноваційні навчальні програми з вивчення української та англійської мов, надолуження освітніх втрат за допомогою Штучного Інтелекту, найзатребуваніших навичок ХХІ століття, профорієнтації, сприяння працевлаштуванню та розвитку власного бізнесу, а також психосоціальної підтримки.