Зокрема, за кордоном школярі часто проходять нелегку адаптацію та змушені навчатися одразу у двох навчальних закладах, зазначає 24 Канал. Як допомогти їм спростити навантаження, аби здобуття нових знань стало задоволенням, а не тягарем – розповідаємо у матеріалі.

Читайте Якісна освіта, яка доступна кожному: "Оптіма" продовжує благодійну програму для українців

Як українські учні навчаються за кордоном

Після 24 лютого 2022 року понад мільйон українських школярів опинилися за кордоном, а чимало з них поки не повернулися на Батьківщину. Тож ці діти були змушені долати виклики адаптації до нових реалій та системи освіти.

Серед нюансів, через які українським учням за кордоном важко здобувати нові знання:

  • мовний бар’єр;

  • невідповідність освітніх програм;

  • відсутність інтеграційних класів;

  • булінг;

  • переповненість класів;

  • втрата мотивації.

Крім цього, чимало українських учнів паралельно навчається в українській школі дистанційно. Це надзвичайно важливо для збереження культурної ідентичності, однак подвійне навантаження часто виснажує і відбирає у дитини мотивацію навчатися. Рятівним колом у такій ситуації стане благодійна програма від дистанційної школи "Оптіма".

"Український шлях" – нова благодійна програма "Оптіми"

Про освіту дітей, які стали вимушеними біженцями після 24 лютого 2022 року, особливо піклується "Оптіма". Дистанційна школа запускає чергову благодійну програму "Український шлях". Програма є цілком безоплатною і призначена для учнів 1 – 11 класів, які втратили можливість здобувати освіту у своїх звичних школах.

Програма дасть можливість українським дітям не просто навчатися у зручному темпі, але й підтримувати зв’язок із рідною культурою та історією.

Діти зможуть вивчати такі необхідні їм предмети українознавчого компонента як:

  • історія України,

  • українська література для учнів 5 – 11 класів,

  • "Я досліджую світ" та читання – для учнів 1 – 4 класів.

З ініціативою "Український шлях" школа "Оптіма" не тільки відчиняє двері до освіти для дітей-біженців, але й зберігає світло української культури та історії для майбутніх поколінь, демонструючи силу та стійкість українського народу,
– зазначають представники дистанційної школи.


"Український шлях" – нова благодійна програма "Оптіми" / Shutterstock

У рамках благодійної програми "Оптіма" пропонує дітям авторські матеріали, розроблені спеціально для дистанційного навчання. Тож школяр буде захоплений поданням інформації та змістом програми вже з першого уроку. Адже заняття містять цікаві інтерактивні завдання, відеоматеріали, ігри та інфографіку.

Водночас програма "Український шлях" не лише підтримує освітній процес, але й надає психологічну підтримку дітям, які переживають травми війни та еміграції.

Прочитати більше про школу та отримати консультацію через кнопку "Запитати у менеджера" можна і в чатботі https://t.me/optima_help_bot.

"Український шлях" – не перша благодійна ініціатива "Оптіми"

Перша й найбільша дистанційна школа України "Оптіма", в якій зараз навчається понад 20 тисяч дітей, вже не вперше допомагає українським дітям безкоштовно здобувати якісну освіту у час війни.

Так, за особистої ініціативи генеральної директорки Марії Мілецької з початком повномасштабного вторгнення "Оптіма" відкрила вільний доступ до навчальних матеріалів для всіх українських школярів. Вони змогли вчасно закінчити рік і отримати українські документи про освіту. Тоді в "Оптімі" безоплатно навчалися понад 100 000 дітей.

Крім цього, дистанційна школа постійно реалізовує благодійні програми, зокрема, надає стипендії на навчання. А у партнерстві з Міносвіти "Оптіма" реалізовує проєкт змішаного навчання, до якого долучились школи з усієї України.

Тож якісна освіта, яка доступна кожному українському школяреві, – не просто слова. Завдяки дистанційній школі "Оптіма" – це реальна можливість, якою можна скористатись вже зараз.