В Інституті освітньої аналітики, зокрема, здивували інформацією про повністю російськомовну школу. Також зазначили, що є заклади середньої освіти, де навчальний процес триває двома мовами.

Дивіться також У яких містах України новий навчальний рік у школах стартує вже у серпні

Де розташована російськомовна школа

Так, за інформацією Інституту, в Україні є 1 повністю російськомовна школа. У ній навчається 44 учні (4 класи). Розташований заклад освіти у Дніпропетровській області.

Окрім того, у змішаній школі на Харківщині навчання відбувається й українською, і російською. Там здобувають освіту 1140 учнів. З них 403 навчаються російською (16 класів).

Російську мову як предмет вивчають у 3 школах (45 класів). Як самостійний предмет з усієї України для вивчення її обрали 768 учнів та ще 79 учнів вивчають її у гуртках,
– зазначили в Інституті освітньої аналітики.

Кремінь розповів, де у школах України вивчали російську

  • Раніше мовний омбудсмен Тарас Кремінь розповідав, що у школах України досі вивчають російську мову. Зокрема у Харківській та Дніпропетровській областях.
  • Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що є 45 класів та 768 дітей, які вчаться російською.
  • За останні два роки кількість дітей, які вчаться російською мовою, зменшилася у 100 разів, але залишається менш ніж тисяча учнів у декількох областях. Мовний омбудсмен підкреслив, що держава спрямовує зусилля на підтримку української мови в усіх куточках країни.