main logo

Мовне питання

4 вересня 2018 року депутати прийняли за основу новий законопроект про мову. Документ визнає українську мову єдиною державною в Україні.

Законопроект гарантує право на отримання освіти державною мовою. Більше того – ви матимете право, щоб вас безвідмовно обслуговували українською. Усі держслужбовці будуть зобов'язані говорити державною мовою, а щоб залишитись на посаді їм потрібно буде скласти іспит з української. Українська мова буде скрізь – у публічному просторі, державному та комунальних секторах, у сфері обслуговування, у підписах та маркуванні товарів та послуг. Усі ЗМІ та сайти зможуть виходити кількома мовами, але насамперед – українською.

Проте в побутовому житті ніхто не змушуватиме вас розмовляти українською чи писати пости у соцмережах лише державною мовою. Цей законопроект не стосується особистого життя та релігійних обрядів.

Щодо нацменшин, то держава гарантує всім громадянам, які належать до нацменшин та корінних народів, право на навчання мовою нацменшини чи відповідного корінного народу поряд з українською.