На проблеми із сайтом абітурієнти та викладачі почали скаржитися на сторінці Українського центру оцінювання якості освіти у фейсбуці.

​Важливо Про скасування ЗНО-2021 навіть не мовиться, – міністр фінансів Марченко

Загалом з дев'яти сайтів регіональних центрів для абітурієнтів залишалися доступними лише 4.

За правилами проведення пробного тестування 15 червня об 11:00 абітурієнти мали зайти у свій кабінет учасника пробного ЗНО, і завантажити тестовий зошит і бланк відповідей з української мови та літератури.

З 10:50 ранку намагаємось пройти пробне ЗНО в онлайн-форматі. Немає доступу до сайту. За 10 хвилин до 11:00 зайшли в особистий кабінет. Рівно об 11:00 нічого не відбулося. Перезавантажились – немає доступу до сайту – вже минуло 25 хвилин,
– написала у коментарях Валерія Леонтюк.


Сайт для проведення ЗНО недоступний / Скриншот 24 каналу

Як тепер скласти пробне ЗНО

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов у коментарі 24 каналу сказав, що зараз відбувається велике навантаження на вебсайти та сервери УЦОЯО. Термін проходження пробного ЗНО продовжили до 19 червня. Тож, абітурієнти зможуть зайти в особистий кабінет пізніше або в інший день.

Станом на 12:00 роботу відновили 7 сайтів, але сторінки київського та харківського регіональних центрів досі не працюють.

Актуально ЗНО можуть скасувати повністю: освітній омбудсмен забив на сполох

У Львівському РЦОЯО зазначили, що сайт не витримав навантаження і стався технічний збій. Матеріали пробного ЗНО з української мови завантажили на файлообмінник Центру оцінювання якості освіти, вони будуть доступні до завантаження з 15 червня до 19 червня.

ЗНО в умовах карантину: головне

  • Пробне ЗНО мало відбутися 15 та 17 червня, але через зростання кількості хворих на COVID-19 уряд заборонив його проводити. Зрештою абітурієнтам була надана можливість пройти тестування онлайн. Щоправда, підвели сайти, які були перевантажені й не могли працювати. Тож, термін проходження пробного ЗНО продовжили до 19 червня.
  • Основну сесію ЗНО перенесли на 25 червня. З 4 червня учасники ЗНО отримали запрошення-перепустки з переліком пунктів, де вони складатимуть тестування.
  • Пункти тестування забезпечать масками, халатами, пірометрами та гумовими рукавичками. Довіз учасників ЗНО до місця проведення тестування є обов'язковим. Також у МОН повідомили, що швидких тестів на вході не робитимуть, а кожен учасник має прийти у своїй масці.