Освітній експерт та президент корпорації “Гранд” Володимир Співаковський поділився порадами, що робити абітурієнту, який не вступив до університету.
До теми Шкарлет розповів про вступну кампанію-2021 та зміни для абітурієнтів на наступний рік
За його словами, хтось може засмутитися, впасти в депресію чи звинувачувати всіх довкола, а інший в цей час – усвідомить неприємність та шукатиме вихід із ситуації. Тож, можливо, все не так погано.
Експерт запевняє, що мільйони людей не могли вступити до вишу в перший рік після школи, але вони не відчули згодом особливих втрат. Навпаки – потім розповідали, що так навіть і краще вийшло.
Окрім того, Володимир Співаковський зізнається, що наша вітчизняна освіта в цілому дуже слабка, і провчившись 5 – 6 років, людина може нічого не знати і не вміти.
Що робити абітурієнту, який нікуди не вступив
Закордонний виш
Експерт стверджує, що якщо є мізки і сміливість, то варто поступити в якийсь європейський виш, до прикладу польський, чеський або німецький.
Там майже безкоштовне навчання, але перспективи набагато кращі. Тисячі українських вступників виїхали на навчання за кордон і не шкодують,
– заявив Співаковський.
Дистанційне навчання
На думку експерта, можна також вступити в якийсь університет дистанційно, і бажано іноземний.
"Якщо є проблеми з англійською мовою, то тут треба вирішити для себе принципову річ: навіщо вам взагалі вища освіта, якщо у вас не буде вільної англійської? У наш час це вже просто обов'язково. Тому спробуйте навчання онлайн", – додає він..
Робота
Ще одна порада експерта для абітурієнта, який не вступив до вишу, – піти працювати. На думку Співаковського, це найкрутіший вихід, тому що розуміння роботи зараз цінується набагато вище, ніж будь-який диплом.
І якщо будете вибирати, де працювати, то обирайте компанію своєї мрії і йдіть туди на будь-яку посаду, хоч найлегшу. Тому що ротація кадрів зараз настільки швидка, що ви зможете легко просунутися по службі. А потім вже зрозуміти, на кого вчитися і де,
– підсумував експерт.
До слова, цього року до українських вишів на бюджет зараховано понад 93 тисячі вступників. З них майже 60 тисяч вступили на бакалаврат і понад 33 тисячі – на магістратуру.
Рейтинг спеціальностей, куди пройшло найбільше вступників на бюджет:
- "Середня освіта" – 6286 вступників,
- "Медицина" – 3663 вступника,
- "Комп'ютерні науки" – 3446 вступників
- "Філологія" – 2344 вступника
- "Інженерія програмного забезпечення" – 1891 вступник,
- "Комп’ютерна інженерія" – 1710 вступників,
- "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" – 1678 вступників,
- "Будівництво та цивільна інженерія" – 1527 вступиків,
- "Право" – 1166 вступників,
- "Агрономія" – 1113 вступника.
Рейтинг вишів, куди пройшло найбільше вступників на бюджет / Інфографіка МОН
Текст публікації Володимира Співаковського:
Запитали, що робити, якщо дитина нікуди не вступила? Не біда, варіантів є кілька.
Перший. Засмутитися, впасти в депресію, звинувачувати всіх навколо, проклинати долю і назавжди розчаруватися в людях і в світі.
Другий. Прийняти цю неприємність до відома і розглянути кілька виходів із ситуації. Може, навіть виявиться, що не все так погано. Мільйони людей не вступили в перший рік, і вони не відчули згодом особливих втрат. Навпаки, потім всім розповідали, що так навіть і краще вийшло.
Третій. Врахувати, що (як би це сказати м'якше), наша вітчизняна освіту в цілому дуже слабка, і провчившись 5 – 6 років, ви нічого не будете знати і вміти, та й працювати не будете. Тому розглядаємо наступну опцію ...
Четвертий. Якщо є мізки і характер, або хоча б одне з цих двох якостей, то варто поспішити в якийсь європейський вуз, польський, чеський або німецький. Там практично безкоштовно і багато грошей не треба, а перспективи набагато більш райдужні. Тисячі виїхали і не шкодують.
П'ятий. Піти шляхом моди і користі. Вступити в якийсь університет онлайн, дистанційно, бажано західний, їх зараз багато. Якщо є проблеми з англійською мовою, то тут треба вирішити для себе принципову річ: навіщо вам взагалі вища освіта, якщо у вас не буде вільної англійської? У наш час це вже просто обов'язково. Так що вперед, в онлайн.
Шостий. Піти працювати. З моєї точки зору, це найкрутіший вихід, тому що розуміння "роботи" зараз цінується набагато вище, ніж будь-який диплом. Тому якщо будете вибирати, де працювати, то виберіть компанію своєї мрії і йдіть туди на будь-яку посаду, хоч наймізернішу. Тому що ротація кадрів зараз настільки швидка, що ви зможете навіть просунутися по службі. А потім вже зрозуміти, на кого вчитися, де і як.
Сьомий. Сісти на шию татові з мамою і цілий рік робити їм нерви. А взагалі, не вішайте носа, друзі. Раніше на цю тему навіть пісенька була така: "Якщо до іншого йде наречена, то невідомо, кому повезло". Можливо, університет, в який вас не прийняли, це і є та наречена ... З кожної невдачі зумій витягти удачу.