Про таке рішення сповістила нардепка Юлія Гришина. Вона уточнила, що засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій ВРУ відбулося сьогодні, 17 листопада.

Дивіться також У Раді зробили заяву про скасування заочної та вечірньої форм навчання

Нардепи знову відмовилися скасувати заочне навчання

Гришина повідомила, що члени Освітнього комітету вдруге вилучили норму про скасування заочної форми навчання із законопроєкту. Цього разу – із законопроєкту №10177 щодо розвитку освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті.

Комітет не підтримав скасування заочки. Знову,
– наголосила народна обраниця.

За даними Держстату, на початок навчального року 2022 – 2023 у нашій державі з майже 302 тисяч студентів понад 28 тисяч здобувало освіту за заочною формою.

Читайте У Міносвіти повідомили, чи скасують в Україні заочну форму навчання

Що відомо про скасування заочної освіти в Україні

  • 8 листопада ВРУ ухвалила закон, який регулює вступ до вишів у 2024 році.
  • Однак норму про скасування заочної форми навчання у ЗВО Освітній комітет все ж вирішив прибрати із відповідного законопроєкту.
  • Натомість заступник очільника МОН із питань вищої освіти Михайло Винницький заявив, що МОН таки пропонує відмовитися від заочної форми і замінити її дистанційною. І анонсував підготовку іншого законопроєкту.
  • Винницький переконаний, що заочна форма навчання – рудимент минулого.
  • Що важливо, запропоновані зміни стосуються вступників 2024 року.
  • Згодом член Освітнього комітету ВРУ Роман Грищук повідомив, що від заочної і вечірньої форм навчання у вишах таки мають намір відмовитися.