Верховна Рада ухвалюватиме це рішення під час розгляду відповідного законопроєкту. Його має напрацювати і зареєструвати у парламенті Кабмін, уточнив член Освітнього комітету ВРУ Роман Грищук.

Дивіться також У Міносвіти повідомили, чи скасують в Україні заочну форму навчання

Коли в Україні скасують заочну форму навчання

Нардеп пояснив, що Рада ухвалила закон, який регулює правила вступної кампанії. Відповідно до документа, наступного року випускники шкіл не складатимуть ДПА та вступатимуть до вишів за результатами НМТ.

При цьому Грищук уточнив: коли подавали цей законопроєкт, він містив норму про заміну вечірньої і заочної форми навчання на дистанційну. Через розбіжності у поглядах нардепів під час підготовки законопроєкту та необхідність ухвалення документа якомога швидше, аби абітурієнти розуміли правила вступної кампанії-2024, цю норму прибрали.

Тому, за словами нардепа, норму про скасування заочної і вечірньої форм навчання запропонують в окремому законопроєкті. Його має спочатку напрацювати Міносвіти і віддати у Кабмін.

Дивіться також У МОН розповіли, як відбуватиметься вступна кампанія 2024

Що буде із заочною освітою в Україні: коротко

  • 8 листопада ВРУ ухвалила закон, який регулює вступ до вишів у 2024 році.
  • Рішення про скасування заочної форми навчання у ЗВО вирішили відкласти.
  • Освітній комітет Ради прибрав цю норму із документа.
  • Однак заступник очільника МОН із питань вищої освіти Михайло Винницький заявив: Міносвіти пропонує все-таки відмовитися від заочної форми навчання і її повністю замінити дистанційною.
  • Тому готуватимуть ще один законопроєкт.
  • Посадовець переконаний, що заочна форма навчання – рудимент минулого.
  • Зміни, які пропонують зараз, будуть актуальними для вступників 2024 року.