Влітку військкомати до армії не забиратимуть: деталі

Про це розповіла виконувачка обов’язків міністра освіти Любомира Мандзій у ефірі "Громадського". Вона, зокрема, нагадала, що в Україні через пандемію коронавірусу весняний призов до армії 2020 року перенесли на літо.

Радимо ознайомитися Весняний призов 2020: кого і коли призвуть до армії та який термін служби

"Зважаючи на обставини зміщення термінів вступної кампанії на сайті Міноборони є інформація про те, що вони зважили на це та дали доручення призовним комісіям врахувати це у своїх діях", – зауважила Мандзій.

Чиновниця додала, що МОН вело перемовини з Міноборони щодо цього питання.

Ми говорили з колегами з Міністерства для того, аби не допустити таких випадків, коли не закінчивши, або випускники, яким 18 років вже у липні, коли ще немає результатів ЗНО та ще не розпочалася вступна кампанія, щоб їх не призивали в армію,
– констатувала очільниця Міносвіти.

Водночас Мандзій підтвердила, що вступна кампанія буде підставою для відтермінування призову.

Цікаво Скасування ЗНО у Києві є незаконним, – Міністерство освіти

Що цьому передувало

  • Кабінет міністрів 15 квітня ухвалив рішення про відтермінування призову на строкову службу в армії із квітня – червня на травень – липень 2020 року.
  • У березні президент Володимир Зеленський переніс на місяць вперед весняний призов до Збройних сил.
  • 8 квітня міністр оборони Андрій Таран заявив, що військовослужбовців-строковиків, які відслужили встановлені терміни, буде звільнено в запас вчасно та карантин на цьому не позначиться.