Про такі зміни мовиться у Порядку прийому на навчання до вишів, який нещодавно оновили. Зазначимо, що регіональний коефіцієнт – це коефіцієнт, на який множать конкурсний бал, якщо вступник обирає виш, розташований у певному регіоні.

Дивіться також Частина вступників у магістратуру може не складати іспити

Як діятиме регіональний коефіцієнт

Так, для вступників, які оберуть для вступу ЗВО у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській областях, конкурсний бал множитимуть на коефіцієнт 1,07.

Для вступників до вишів у Дніпропетровській, Полтавській областях, а також у Бучанському районі Київської області застосують коефіцієнт 1,04.

Для вступників до закладів вищої освіти усіх інших регіонів коефіцієнт дорівнюватиме 1,00.

Очікують, що через застосування регіонального коефіцієнта збільшать підтримку вишів, які розташовані на небезпечних територіях.

Дивіться також "Нам дійсно прикро": як відбуватиметься НМТ під час відключень світла

В Україні зросла кількість охочих вступати в магістратуру й аспірантуру

  • В Україні вельми зросла кількість охочих вступати в магістратуру та аспірантуру. 2024 року цифра є більшою у 2,5 раза проти минулого року.
  • Для участі в основній сесії вступних іспитів у магістратуру й аспірантуру зареєструвалось понад 246 тисяч осіб.
  • 2024 року складати єдиний вступний іспит та єдине фахове вступне випробування мають намір на 146 тисяч осіб більше, ніж торік. 2023 року під час основного і додаткового періодів реєстрації зареєстрували близько 100 тисяч вступників.
  • Зазначимо, що у 2024 році єдиний вступний іспит повинні складати не лише вступники у магістратуру, а й усі майбутні аспіранти.