Фахівці вирішили з’ясувати, як повномасштабна війна вплинула на доступ дітей до освіти та з якими проблемами стикаються діти під час навчання. Дослідження провів аналітичний центр Cedos на замовлення благодійного фонду SavED.

До теми Скільки київських учнів пишаються Україною: вражаючі результати опитування

Як війна вплинула на навчання дітей

Понад третина батьків поділилася, що з початку повномасштабного вторгнення їхні діти періодично пропускають навчання. У трійку лідерів причин для пропуску навчання увійшли:

  • 60% батьків вказали повітряні тривоги основною причиною пропусків навчання власних дітей.
  • 58% – назвали відсутність електроенергії,
  • ще понад 50% – погане інтернет-з’єднання.

Частина українських батьків і дітей (від 15 до 20%) так і не змогли адаптуватися до шкільного навчання під час повномасштабної війни.


Деякі діти не змогли адаптуватися до навчання / Скриншот

Як навчаються діти через війну:

  • у містах, де населення становить понад півмільйона мешканців, більшість дітей (87%), навчається дистанційно,
  • у селах переважає змішана або очна форма навчання (62%).

Поширена серед школярів й самостійна робота. Домашнє завдання від вчителя отримує 43% дітей, опрацьовують матеріали онлайн – 38% учнів, переглядають уроки на платформах – 11%, займаються з репетитором – 7%. Серед дітей, які навчаються дистанційно, 58% присвячують додатковим урокам вдома три години, 17% школярів – понад п’ять годин.

До слова, показник закладів освіти, в яких є укриття, за півроку трохи знизився. Наразі лише дві третини навчальних закладів в Україні, а це близько 18 тисяч приміщень, обладнані сховищами. Деталі – читайте у статті.