Очільник Міносвіти заявив, що не бачить сенсу залишати заочну та вечірню форми навчання. Зокрема, з огляду на наявність у документі індивідуальних траєкторій навчання.

Дивіться також Освітній комітет ВРУ знову не підтримав скасування заочної форми навчання

Лісовий зробив заяву про скасування заочної форми навчання

Міністр освіти переконаний, що дистанційна форма навчання, якою пропонують замінити вищезгадані формати, дозволить студентам формувати власний графік й навчатися у будь-який час. Однак запропоновану міністерством норму нардепи відхилили.

Ми пропонували й будемо пропонувати її надалі. Чи буде законодавець підтримувати нас, чи ні – це вже питання до законодавця,
– заявив Лісовий.

Він вважає, що заочна та вечірня форми навчання є "пережитком". Але міністр не гарантує їхнє скасування з 2024 року, адже це залежить від рішення Верховної Ради.

Дивіться також У Раді зробили заяву про скасування заочної та вечірньої форм навчання

Скасування заочної освіти в Україні: коротко

  • 8 листопада нардепи погодили закон, який регулює вступ до вишів у 2024 році.
  • Але норму про скасування заочної форми навчання у вишах члени Освітнього комітету прибрали з документа.
  • Натомість заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький заявив, що Міносвіти все ж пропонує відмовитися від заочної форми і замінити її дистанційною.
  • Що важливо, запропоновані зміни стосуються вступників 2024 року.
  • Член Освітнього комітету ВРУ Роман Грищук зазначив, що від заочної і вечірньої форм навчання у вишах таки мають намір відмовитися.
  • Однак під час розгляду нового законопроєкту щодо розвитку освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті нардепи з профільного комітету знову відхилили норму про скасування заочної форми.